Lenovo – smartfony z Android na CES 2013

Lenovo na CES zaprezentowało 5 kolejnych androidowych smartfonów

Lenovo na targach Consumer Electronics Show (CES) zaprezentowało pięć kolejnych smartfonów, opartych o system Android.

Lenovo - smartfony z Android na CES 2013

Lenovo S890, S720, P770, A800

Większość z Was miała już okazję zapoznać się ze smartfonem Lenovo IdeaPhone K900, którego to właśnie dzisiaj zaprezentował chiński producent. Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek od Lenovo. Firma na odbywających się w Las Vegas targach pokazała kolejne, androidowe słuchawki.

Zaprezentowane „dodatkowo” urządzenia nie mają już może aż tak imponującej specyfikacji, jak K900 – jednak w swoim segmencie mogą być całkiem niezłe. Przedstawianie zacznę od modelu Lenovo S890, który według producenta, ma się skupiać na rozrywce. Urządzenie ma imponujący,  5-calowy ekran z nieco mniej imponującą rozdzielczością, wynoszącą 960 x 540 pikseli. S890 wyposażono w 8 MP kamerę, którą wspomaga autorskie oprogramowanie producenta „Lenovo Super Camera” (cokolwiek ono daje). Smartfon waży 176 g i mierzy 9.9 mm grubości.

Lenovo - smartfon z Android na CES 2013

Kolejna słuchawka, to Lenovo S720. Według chińskiego producenta, ma ona wbudowany dźwięk Dolby Digital Plus oraz (jak poprzedni smartfon) oprogramowanie „Super Camera”. Mocy obliczeniowej zapewnia tu dwurdzeniowy SoC MTK, natomiast o wrażenia wizualne dba 4.5-calowy ekran IPS o rozdziałce 960 x 540 pikseli. Do dyspozycji użytkownika są także dwie kamery (8 i 1 MP). S720 zasila ogniwo o pojemności 2,000 mAh, a całość mieści się w obudowie o grubości 9.9 mm.

Jeśli chodzi o Lenovo P770, ma to być smartfon przeznaczony dla biznesu – to właśnie dlatego został on wyposażony w pojemną, 3,500 mAh baterię (starcza podobno na 30 godzin rozmów). Co ciekawe, producent umożliwił poprzez port USB On-The-Go, ładowanie innych urządzeń. Lenovo doszło najwyraźniej do wniosku, że tak potężna bateria nigdy nie powinna się marnować, gdyż sama też może przecież posłużyć jako źródło energii dla np. innego (służbowego) telefonu.

Lenovo - smartfon z Android na CES 2013

Następny w kolejce jest Lenovo P800, który będzie budżetową słuchawką producenta. Wyposażono go w dwurdzeniowy chip 1.2 GHz oraz 4.5-calowy ekran FWVGA (480 x 854 pikseli). Na pokładzie jest także solidny, 2,000 mAh akumulator.

Najgorszy (ale zapewne także najtańszy) zaprezentowany smartfon, to Lenovo A690. Ma on procesor o taktowaniu zaledwie 1 GHz oraz 4-calowy ekran WVGA.

Warto dodać, że wszystkie pięć urządzeń wspiera dual-SIM, więc za ich pośrednictwem możliwe będzie jednoczesne używanie dwóch kart SIM. Producent w pierwszej kolejności wypuści swoje telefony do chińskich sklepów (już w tym miesiącu). Jak informuje Lenovo, pojawią się one także na innych, wybranych rynkach (niestety nie wiadomo jakich i kiedy). Firma nie zdradziła także ceny swoich nowych smartfonów.

Źródło: PhoneArena