LG 3D Game Converter – konwertuj gry 2D na 3D

LG 3D Game Converter to nowatorski program, który pozwoli posiadaczom smartfonów LG z technologią 3D – na przerabianie „w locie” gier 2D na 3D.

LG Optimus 3D

Oczywiście w tej chwili jedynym smartfonem LG z 3D – jest Swift 3D, więc to dla niego został stworzony konwerter. LG miał go przedstawić dopiero na targach IFA w Berlinie – ale widać Koreańczycy doszli do wniosku, że lepiej zapowiedzieć go szybciej.

Jak będzie działać 3D Game Converter? Program do optymalnego działania wymaga pewnych ustawień, które powiedzą mu, w jaki sposób i które obiekty w danej grze przerobić na 3D. LG obiecuje, że do końca października wypuści dla 50 gier 2D – gotowe ustawienia. Podobno do końca tego roku – program 3D Game Converter obsłuży aż 100 różnych gier 2D. Oczywiście program będzie potrafił przerobić również te gry, do których nie będzie gotowych ustawień – wtedy będzie trzeba jednak wszystko ustawiać ręcznie.

Czy takie konwertowanie gier 2D na 3D wygląda dobrze? Nie wiem, jak będzie w przypadku programu 3D Game Converter, wiem jednak, że podobne programy są już od dawna na komputery PC – ich zasada działania jest taka sama i też wymagają gotowych plików ustawień. Testowałem jeden z tych programów – i powiem szczerze, że gra przerobiona z 2D na 3D wygląda na telewizorze 3D doskonale.

Kto i kiedy otrzyma 3D Game Converter? Będzie on rozpowszechniany wraz z aktualizacją firmware Optimusa / Swift 3D – która rozpocznie się jeszcze w październiku. LG zastrzega jednak, że to, kiedy dostaniemy aktualizację, będzie uzależnione od operatora, u którego kupiliśmy smartfon.

Działanie 3D Game Converter zostanie zaprezentowane na targach IFA w Berlinie – czyli dosłownie za kilka dni. Ciekawe, czy HTC dla swojego EVO 3D też wypuści podobny program – tajwański producent będzie miał jednak utrudnione zadanie, gdyż LG opatentował wiele rozwiązań, zastosowanych w 3D Game Converter.

Źródło: Engadget