LG Optimus G Pro – wersja globalna

LG boi się konkurencji ze strony Galaxy S IV i przyspieszy premierę Optimusa G Pro?

Według koreańskiego portalu KBench, LG przyśpiesza wejście modelu Optimus G Pro do sklepów, ze względu na zagrożenie ze strony Samsunga Galaxy S IV.

LG Optimus G Pro - wersja globalna

LG Optimus G Pro został już jakiś czas temu, oficjalnie zaprezentowany w Japonii. Jak się jednak dowiedzieliśmy kilka dni temu, międzynarodowy wariant G Pro zostanie wyposażony nie w 5-calowy ekran, a w 5.5-calowy Full HD. Według wstępnych doniesień, LG miało zamiar oficjalnie pokazać 5.5-calowego Pro na targach MWC 2013, a w marcu wprowadzić go do sklepów.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w kwestii premiery sklepowej nastąpiła zmiana planów, gdyż z nieoficjalnych informacji wynika, że LG Optimus G Pro do sprzedaży wejdzie już pod koniec lutego. Skąd ta nagła zmiana terminu?

LG chce podobno być pewne, że ich smartfon pojawi się jeszcze przed premierą Samsunga Galaxy S IV (flagowiec Samsunga ma być oficjalnie zaprezentowany już 15 marca i wejść do europejskich sklepów w kwietniu). Wejście Pro do sklepów  zaraz po targach MWC, da firmie sporo czasu na zdobycie klientów, którzy byliby „zagarnięci” przez Samsunga i jego S IV.

Czy decyzja LG jest słuszna? Według mnie jak najbardziej. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że S IV okaże się klapą. Zapewne będzie to smartfon, który tak jak jego poprzednicy – odciśnie duże piętno na rynku mobilnym. Gdyby LG wypuściło swój produkt w momencie wejścia na rynek SGS4, wiele osób nie zwróciłoby na niego nawet uwagi. Siła marketingu Samsunga i jego serii Galaxy S jest tak duża, że inni producenci muszą planować swoje premiery ze ścisłym uwzględnieniem zamiarów Samsunga.

Źródło: KBench


  • Nazir

    LG powinien przyśpieszyć sprzedaż i ofertę nową z Nexus a nie konkurują swoim LG bublem bez aktualizacji z SGS4