LG G3 Cat.6 – 2

LG chce w tym roku sprzedać rekordową ilość smartfonów

Południowokoreańscy eksperci rynku mobilnych technologii szacują, że do końca tego roku firma LG zamierza sprzedać rekordową ilość smartfonów. Ostatnie raporty finansowe tego producenta jednoznacznie wskazują, że taki cel jest możliwy do osiągnięcia, gdyż od jakiegoś czasu jego wyniki sprzedażowe wyglądają coraz lepiej.

LG G3 Cat.6 - 2

Najnowsze prognozy ekspertów wskazują, że firma, która wprowadziła w tym roku na rynek model LG G3 może zamknąć 2014 rok z 60 milionami sprzedanych sztuk swoich smartfonów. Taka imponująca liczba została wskazana przez firmę Kiwoom Securities, podczas gdy inne przedsiębiorstwo analityczne – Daewoo Securities bez wahania dodaje do niej kolejne 2 miliony sprzedanych sztuk, szacując tym samym, że LG dostarczy w tym roku na rynek aż 62 miliony urządzeń. Aby zaznaczyć znaczący wzrost względem roku ubiegłego dodam, że południowokoreański producent w 2013 roku sprzedał 47,6 milionów sztuk.

Oczywiście, głównym sprawcą takiego wzrostu sprzedaży ma się okazać tegoroczny flagowiec LG G3 oraz jego ulepszone wersje, być może z modelem LG G3 Stylus na czele. Oprócz rozszerzenia gamy swoich produktów, LG zaangażuje się w szereg nowych kampanii marketingowych, które dodatkowo wypromują LG G3 na niektórych rynkach, prawdopodobnie także w Stanach Zjednoczonych.

Trzeba przyznać, że powyższe założenia są bardzo śmiałe, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że konkurencja nie śpi i tym bardziej nie zamierza składać broni. Apple pokaże we wrześniu iPhone’a szóstej generacji, z którym południowokoreański producent będzie musiał się zmierzyć nie tylko poprzez dbanie o aktualnych klientów, ale także robiąc wszystko, aby pozyskać nowych.