LG G3 – leak

LG D850 z ekranem QHD, czy to właśnie LG G3?

Na początku tego roku pojawiało się sporo plotek, według których LG G3 ma być wyposażony w ekran o rozdzielczości QHD. Oczywiście na barceloński debiut tego urządzenia było trochę za wcześnie, jednak wszystko wskazuje na to, że LG usilnie pracuje nad G3. Na stronie koreańskiego producenta pojawiły się właśnie dane UAProf smartfona o nazwie kodowej LG D850. Czy jest nim LG G3?

LG G3 - leak

Niestety UAProf to dane, które w zasadzie nie ujawniają niczego więcej, niż rozdzielczości ekranu danego urządzenia. Według danych LG D850 posiada ekran QHD (1440 x 2560 pikseli). Dlaczego sądzimy, że D850 to właśnie LG G3?

LG G3 - UAProf

LG G2 był oznaczony kodem D800, Nexus 5 (który też został wyprodukowany przez LG) jest oznaczony jako D820. Z kolei najnowszy phablet LG, czyli model G Pro 2 – jest oznaczony jako D830. Może to więc oznaczać, że D850 to właśnie G3. Z drugiej jednak strony równie dobrze może to być kolejny Nexus lub jakiś nowy phablet Koreańczyków. Mimo wszystko jakoś trudno jest mi uwierzyć, że Google pokaże Nexusa 6 wcześniej niż w październiku. Tak samo mało prawdopodobne jest, że LG zaprezentuje kolejną odsłonę swojego phabletu. Przecież G Pro 2 ma zaledwie dwa miesiące.

Wszystko wskazuje więc na to, że D850 to właśnie LG G3. Z danych, które posiadamy w tej chwili wynika, że sprzęt ma posiadać ogromny 5.5″ ekran QHD oraz prawdopodobnie 13 MP kamerę. Nie wiem jak LG to zrobi, ale jestem przekonany, że jego 5.5″ smartfon będzie pod względem gabarytów podobny lub niewiele większy niż 5.1″ Galaxy S5. Przypominam, że LG G2, który zadebiutował w zeszłym roku – jest nadal najbardziej kompaktowym sprzętem wśród urządzeń z ekranami o przekątnej ok. 5-5.2″.

LG G3 ma według plotek zadebiutować w maju. To prawdopodobnie właśnie wtedy nasze wszystkie domysły zostaną wyjaśnione. Jeśli LG faktycznie będzie zaopatrzony w ekran QHD, to dość mocno podkopie pozycję Xperii Z2 oraz Galaxy S5, które posiadają matryce o rozdzielczości „zaledwie” Full HD.


 • Marcel Jóźwiak

  Moim zdaniem to pokazuje, że LG jest trochę w plecy jeśli chodzi o trendy. Obecnie zdaje się pojawiać i powoli ugruntawiać moda na skrócenie okresu panowania „flagowców”. Zaczęło się od Sony, które co chwila wydaje kolejne Zki. Ale i Samsung wprowadził między flagowcami swojego S4 LTE-A ze Snapdragonem 800.

  LG póki co wydaje w większych odstępach kolejne topowe modele, choć trzeba mu przyznać, że raczej stara się to robić w momentach przełomowych (G2 – chyba jeden z pierwszych flagowców ze Snapdragonem 800, G3 – pewnie poczeka na 805 no i ten ekran 😉 ). W przeciwieństwie do HTC, które zdaje się będzie w dalszym ciągu w dużych odstępach czasu wprowadzać przestarzałe (w kategoriach nowinek, choć oczywiście wciąż IMHO wystarczające) smartfony.

  Ale w perspektywie oplotkowanych i oczekiwanych w niedługiej przyszłości upgradach flagowców Samsunga (S5 ma, wg plotek, również dostać QHD, pewnie bez wzmocnienia chipsetu przynajmniej do S805 się nie obejdzie) i Sony (Z3 – bez szczegółów, ale też pewnie nadgoni konkurencję) nie wróżę LG G3 szczególnie dużego powodzenia.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Z drugiej jednak strony LG według plotek pokaże G3 w maju, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby jego następca zadebiutował pod koniec roku. Co do Samsunga, to faktycznie pokazał odświeżonego S4 ze Snapdragonem 800, ale z tego co wiem – można go kupić tylko na kilku rynkach.

   LG jeśli faktycznie pokaże LG G3 z takim ekranem i parametrami przebijającymi SGS5 i Z2, to ma okazję „pozamiatać” nieco konkurencję.

   Wątpię, aby Sony lub Samsung pokazali w pierwszej połowie roku Z3 lub SGS5+, co stwarza świetne pole manewru dla LG. Pytanie tylko, czy LG to wykorzysta.

   • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

    Liczę, że wykorzysta, bo już zaczynam powoli przebierać nogami na myśl o debiucie LG G3. Jeśli tylko LG ogarnie swój marketing ma szanse naprawdę zawojować rynek.

   • Marcel Jóźwiak

    Pytanie – w maju zadebiutuje, czy w maju wejdzie do sprzedaży? Podejrzewam, że jak zaprezentują go w maju, to w sklepach (poza Koreą) pojawi się gdzieś w lipcu. A do tego czasu przynajmniej nieoficjalnie bedzie się dużo mówić o upgradach Sony i Samsunga.

    Jednocześnie LG podjęło manierę Samsunga żeby na początku rzucać niemal zaporowe ceny, więc będziemy mieli, np na rynku Polskim, możliwość zakupu LG G3 za 3 tysiące albo konkurenta za 2/3 tej ceny.

    Ja z bólem serca, ale myślę o upgrade własnie do SGS5. Ale jak już się pojawi jakaś konkurencja która spowoduje ostre cięcie cen :)

    • Łukasz

     Tu już pojechałeś po bandzie, sugerowana cena brutto za LG G2 w Polsce ustalona została na poziomie 2199 zł brutto – sporo mniejsza niż początkowa cena S4. Samsung robi przebitke z modelu na model rzędu 100-200 zł a ty piszesz o 800 zł:):) Podejrzewam, że cena początkowa LG G3 będzie na poziomie 2399 – 2499 zł.