LG-F240K-GLBenchmark-0

LG F240K – smartfon z ekranem 1080p w GLBenchmark

GLBenchmark czyli benchmark, dzięki któremu mieliśmy już poznać specyfikacje wielu, niezaprezentowanych jeszcze urządzeń – znowu „uderza”. Tym razem dzięki niemu możemy poznać tajemniczy smartfon koreańskiego producenta – LG F240K, z ekranem Full HD i 1.5 GHz procesorem.

LG F240K - GLBenchmark

LG zaczyna się coraz bardziej rozkręcać, jeśli chodzi o androidowe smartfony. Najpierw zobaczyliśmy czterordzeniowego Optimusa G z procesorem Krait, potem firma stworzyła kolejną odsłonę googlowskiego smartfona, Naxus 4 – a teraz na widoku jest najprawdopodobniej kolejne, mocne urządzenie. LG F240K, bo taką nazwę kodową nosi słuchawka – według danych zawartych w GLBenchmark, ma ekran o rozdzielczości 1920×1080 pikseli oraz procesor, taktowany częstotliwością 1.5 GHz.

Chipset, w jaki zaopatrzono F240K, to według benchmarku – Snapdragon S4 Pro. Można śmiało przypuszczać, iż jest to APQ8064, z grafiką Adreno 320 i czterordzeniowym CPU Krait. Niestety brak jest w tej chwili jakichkolwiek innych szczegółów, dotyczących urządzenia. Cieszy jednak fakt, że LG także chce dołączyć do producentów, którzy już wypuścili na rynek smartfony z ekranem 1080p. Miejmy nadzieję, że wkrótce i my, Polacy dostaniemy taki smartfon – bo w tej chwili z ekranów Full HD mogą się cieszyć jedynie Japończycy i Amerykanie. Gdyby ktoś chciał zasięgnąć głębszych informacji nt. F240K w GLBenchmark – link znajduje się w źródle tekstu.

Źródło: GLBenchmark