LG F60

LG F60 – średniak z LTE

LG właśnie zaprezentowało swój kolejny smartfon, LG F60. Sprzęt może się pochwalić łącznością LTE, czterordzeniowym procesorem, systemem Android 4.4.2 KitKat oraz takimi funkcjami, jak Knock Code oraz Gesture Shot.

LG F60

LG F60

LG F60 posiada 4.5″ ekran IPS o rozdzielczości WVGA (800×480 pikseli, 207 ppi). Jest tu także czterordzeniowy chipset Snapdragon, taktowany zegarem 1.2 GHz i wspomagany przez 1 GB RAM. Wbudowana pamięć w zależności od wariantu, to 4 lub 8 GB. Niestety LG nie poinformowało, czy pamięć wewnętrzną będzie można rozszerzyć kartą microSD (zakładam jednak, że raczej tak).

LG F60 jako kamery używa 5 Mpix sensora oraz 1.3 Mpix kamery przedniej. Do sprzętu została też wprowadzona funkcja Gesture Shot, pozwalająca na jeszcze łatwiejsze przechwytywanie zdjęć selfie (wystarczy, że przed ekranem pokażemy zaciśniętą pięść, a potem ją otworzymy, rozpocznie się wtedy 3-sekundowe odliczanie, po którym aparat przechwyci zdjęcie).

W kwestii modułów łączności mamy tu wspomniane w tytule 4G LTE, a dodatkowo Wi-Fi, Bluetooth 4.0 oraz A-GPS. Jako zasilanie zamontowano tu 2100 mAh baterię. LG F60 mierzy 127.5 x 67.9 x 10.6 mm i będzie dostępny w kolorze białym oraz czarnym.

Nie wiem, czy wszyscy sobie z tego zdają sprawę, ale LG F60 to tak naprawdę LG L Fino z nieco gorszą kamerą, ale za to z łącznością LTE.


  • Szymen

    No proszę Was, LG F60 to „L Fino z gorszą kamerą, ale z LTE”?
    LG Fino jest grubszy, ma słabszą baterię, ma procesor znacznie gorszej rodziny (to tak, jakby mówić, że laptopy z i5 i i3 to to samo), gorszą kartę graficzną i słabsze HSDPA.
    Nie byłoby przesadą twierdzić, że Fino to uboższa wersja F60, która na pocieszenie dostała lepszy aparat (choć i to pojęcie względne, bo nie MPix jakość czynią…)