LG Fireweb – LG D300

LG Fireweb – pierwszy smartfon tego producenta z systemem Firefox OS

Mozilla, która stworzyła swój własny, mobilny system operacyjny Firefox OS, stara się przyciągnąć do tego projektu jak największą liczbę producentów sprzętu. Efektem jej działań jest pojawienie się na rynku kolejnego smartfona z Firefox OS, modelu LG Fireweb (LG D300).

LG Fireweb - LG D300

Zacznijmy od tego, co pewnie Was najbardziej interesuje, czyli specyfikacji Fireweb. Według informacji podawanych przez Mozillę, sprzęt ma 4″ ekran o rozdzielczości 480 x 320 pikseli, 4GB pamięci wewnętrznej oraz jednordzeniowy, 1GHz chipset Qualcomm. Poza tym znajdziemy tu 5MP kamerę z autofokusem i fleszem LED.

LG Fireweb ma być w pierwszej kolejności sprzedawany za pośrednictwem brazylijskiego operatora telefonii komórkowej Telefonica Vivo Brazil, za około 207$, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 635 zł. W tej chwili wiadomo jedynie, że smartfon będzie oprócz Brazylii sprzedawany także w Urugwaju, Peru i Meksyku. LG najwyraźniej kieruje to urządzenie tylko na rynki mniej zamożne, więc w Europie możemy go nawet nie zobaczyć.

Mimo wszystko wiem, że bardzo tanie smartfony są np. w Polsce bardzo popularnie, a jeden ze smartfonów z Firefox OS, model Alcatel One Touch Fire – jest rozchwytywany ze względu na wyjątkowo niską, jak na smartfon cenę. Jeśli więc LG nie wypuści modelu Fireweb także i u nas, to według mnie sporo na tym straci.

Źródło: Mozilla