LG G Flex – rzuty

LG G Flex – kolejny smartfon z zakrzywionym ekranem

LG już wcześniej wspominało, że pracuje nad smartfonem z zakrzywionym ekranem, modelem G Flex. Urządzenie już weszło do masowej produkcji, a dzisiaj możemy podziwiać jego pierwsze rendery.

LG G Flex - rzuty

LG G Flex według plotek ma zostać oficjalnie zaprezentowany w przyszłym miesiącu (pierwotnie miało to nastąpić jeszcze w październiku). Jak możecie zobaczyć, LG G Flex podobnie jak Samsung Galaxy Round ma zakrzywioną budowę. W odróżnieniu jednak od produktu Samsunga, smartfon LG jest wygięty w innym kierunku (Galaxy Round ma zakrzywiony lewy i prawy bok, natomiast G Flex został wygięty od górnej do dolnej części obudowy).

LG G Flex - bok

Według portalu Engadget, LG G Flex dysponuje wyświetlaczem o przekątnej aż 6″, więc jest o 0.3″ większy niż Galaxy Round. Jeśli ta informacja faktycznie się potwierdzi będzie to oznaczać, że LG wyposażyło swój smartfon w niedawno zaprezentowany, 6″ elastyczny panel OLED o rozdzielczości Full HD.

Niestety nie wiadomo jeszcze, jaka ma być cena urządzenia oraz jakimi danymi technicznymi ma dysponować. Oczywiście nie spodziewam się tu niczego innego, jak chipsetu Snapdragon 800, 2GB RAM’u, 13MP kamery itp. Ze spekulacjami wstrzymajmy się jednak do oficjalnej premiery, wtedy też będziemy wiedzieć, czy LG wymyśliło dla zakrzywionego kształtu urządzenia jakieś specjalne zastosowanie. Jeśli chodzi o mnie to niestety na chwilę obecną nie widzę większych benefitów, jakie niesie ze sobą tego typu konstrukcja. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie noszenia Galaxy Round lub G Flex w kieszeni dżinsowych spodni.

Źródło: Engadget