LG G Flex – kamera

LG G Flex nagra wideo w rozdzielczości 4K?

Wiele osób jeszcze do tej pory z dystansem podchodzi do użyteczności zastosowania przez LG zakrzywionego ekranu w modelu G Flex, jednak mimo tego należy przyznać, że producent wykonał w tym przypadku świetną robotę i zdecydował się na dość odważny i rewolucyjny krok. Wszyscy posiadacze tego urządzenia z uśmiechem na twarzy powinni przyjąć informację, że to południowokoreańskie przedsiębiorstwo rozważa zaktualizowanie systemu operacyjnego tego modelu do Androida 4.4 KitKat, które może przynieść bardzo interesujące zmiany w możliwościach tego urządzenia.

LG G Flex - kamera

fot. pocketnow.com

Aktualizacja LG G Flex nie tylko tchnie nowego ducha w tego smartfona, który będzie się mógł od tej pory pochwalić pracą pod kontrolą najświeższego Androida, ale również umożliwi mu nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K, co może okazać się kolejną niekwestionowaną zaletą tego modelu. Informacje te obiegły światowe media za sprawą profilu User Agent, który jasno przedstawia nam możliwości tego telefonu po wspomnianej wcześniej aktualizacji systemu.

Na poniższym zdjęciu jak na dłoni widać, że smartfon będzie posiadał wsparcie dla nagrywania wideo w trybie 2160p, który może odnosić się do rozdzielczości Ultra HD – 4K (3840 x 2160). Do tej pory dość często byliśmy świadkami podobnych przecieków profili User Agent i mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, że autentyczność tego ostatniego stoi pod znakiem zapytania.

LG G Flex - nagrywanie 4K, fragment kodu

LG takim posunięciem z całą pewnością chce odpowiedzieć chociażby na posunięcia Samsunga, który ma w swojej ofercie Galaxy Note III oraz Galaxy S5, które mogą poszczycić się możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 4K. Mimo wszystko trzeba powiedzieć, że każde wideo nagrane w takiej jakości jest naprawdę niesłychanie szczegółowe, jednak trzeba zwrócić także uwagę na ogromne rozmiary takich plików filmowych.


  • Sztap

    Ciekawy,nowoczesny i szybki smartphone. Do tego w bardzo nietypowej bryle. LG stara się być innowacyjne i aktualnie doskonale mu to wychodzi.

    • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

      Zgadza się. Można krytykować LG za G Flex, ale tak naprawdę to ogromny krok naprzód w świecie smartfonów. Osobiście nie mogę doczekać się premiery LG G3.