LG G Flex – oficjalnie, rzuty

LG G Flex z zakrzywionym ekranem OLED oficjalnie zaprezentowany w Korei

LG nareszcie postanowiło oficjalnie zaprezentować swój pierwszy smartfon z zakrzywionym ekranem, model G Flex. Urządzenie już w przyszłym miesiącu pojawi się w ofertach trzech, koreańskich operatorów komórkowych i stanie w szranki z innym „pokurczem” – Samsungiem Galaxy Round.

LG G Flex - oficjalnie, rzuty

Pomimo nowatorskiej konstrukcji tego sprzętu, szczerze mówiąc nie wiem, czy bym chciał kupić G Flex. Urządzenie zostało wyposażone w 6″ ekran OLED, którego rozdzielczość wynosi tylko 720p. Według mnie to trochę mało jak na 6″ ekran, który dzięki swojemu zakrzywieniu ma być doskonały do grania i odtwarzania filmów. Efekt, jaki tu uzyskamy według LG powinien być zbliżony do tego, który możemy podziwiać podczas seansu w kinie, gdzie gigantyczne ekrany również są zakrzywione.

LG G Flex - oficjalnie, bok

Kolejną, nowatorską rzeczą w G Flex, jest jego tylna, samonaprawialna klapka. Jak twierdzi producent, została ona pokryta cienką warstwą specjalnego tworzywa, które potrafi zlikwidować niewielkie ryski w ciągu kilku minut. Ciekawe nieprawdaż? LG porównuje tą technologię do samoleczących zdolności Wolverine z filmu X-Men.

LG G Flex - oficjalnie, bok i tył

Reszta parametrów LG G Flex, oraz po części jego design, mocno przypominają LG G2. Wewnątrz zamontowano Snapdragona 800 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 2.26GHz, 2GB RAM’u, 32GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, slot na microSD oraz 13MP kamerę. Sprzęt dysponuje oczywiście całą gamą modułów łączności, jak np. LTE-A. Jeśli chodzi o system, to LG niestety nie przygotowało najnowszej wersji, więc w pamięci sprzętu znajdziemy Androida 4.2.2 Jelly Bean.

LG G Flex - oficjalnie, front i dół

Co do gabarytów, LG G Flex mierzy 160.5 x 81.6 x 7.9/8.7mm (grubość zależy od miejsca, w którym mierzymy krzywiznę), a jego waga wynosi 177 gramów. Sprzęt jest zasilany 3500 mAh baterią.

Czy LG ma zamiar sprzedawać G Flex wyłącznie w Korei? Wszystko na to wskazuje, że zarówno Samsung ze swoim Galaxy Round, jak i LG z G Flex, zrobiły sobie z Korei poligon doświadczalny, gdzie sprawdzają, czy tego typu urządzenia jest w ogóle sens produkować. Według mnie jeśli G Flex będzie się tam świetnie sprzedawać, to mamy szansę na jego debiut także na rynkach międzynarodowych.

Aktualizacja: Przedstawiciel LG potwierdził, że G Flex w wersji międzynarodowej jest już w trakcie tworzenia. Całkiem więc możliwe, że już wkrótce ten smartfon będzie można kupić także w naszych sklepach.

Aktualizacja (4.12.2013): LG oficjalnie poinformowało, że rozpoczyna globalną dystrybucję modelu G Flex. Sprzęt swój międzynarodowy debiut rozpocznie na rynkach azjatyckich, a potem pojawi się w sklepach całego świata – w tym miejmy nadzieję także i w Polsce.

Źródło


  • adam

    No ciekawe, kiedy się u nas pojawi. Czy będzie na gwiazdkę? I oczywiście kwestia ceny. Choć faktycznie bez względu na wydatek zapewne znajdzie się na ten telefon wielu chętnych.

    • http://smartfan.pl Noob

      Szkoda tylko, że w tak dużym, 6″ ekranie zastosowano rozdzielczość tylko 720p.