LG G Pad 7.0, 8.0 oraz 10.1

LG podczas targów MedPI 2014 pokaże trzy tablety: G Pad 7.0, 8.0 oraz 10.1

Spragnieni nowych, androidowych tabletów? LG podczas rozpoczynających się jutro, w Monaco targów MedPI 2014, zaprezentuje aż trzy nowe urządzenia: modele G Pad 7.0, 8.0 oraz 10.1.

LG G Pad 7.0, 8.0 oraz 10.1

LG G Pad 7.0, 8.0 oraz 10.1

MedPI 2014 to dość specyficzne targi, o których pewnie niewielu z was słyszało. Targi MedPI są dedykowane głównie dla europejskiego biznesu nowych technologii.

LG w informacji prasowej, którą nadesłało – zaprezentowało zdjęcia swoich nowych produktów i wymieniło ich kluczowe funkcje, jednak nie podało specyfikacji tych urządzeń.

Według koreańskiego producenta, G Pad 7.0 został zaprojektowany, aby można go było obsługiwać jedną ręką. Z kolei G Pad 8.0 ma zaoferować „imersyjne doświadczanie multimediów” oraz płynną wielozadaniowość. Największy z całego trio, czyli G Pad 10.1 ma oczywiście zawierać największą baterię, która pozwoli na „długie godziny rozrywki i zabawy”.

W kwestii oprogramowania LG do swoich tabletów „upchnie” takie appki, jak QPair 2.0 (powiadomienia ze smartfona wyświetlane na ekranie tabletu i możliwość odpowiadania na nie (dzięki połączeniu Bluetooth)) oraz Knock Code.

Nowe tablety będą najprawdopodobniej dostępne w wielu, różnych kolorach, a wraz z nimi powinna zadebiutować także nowa odsłona interfejsu LG, Optimus UI (może właśnie ta, którą zobaczymy w LG G3).

Wszelkie szczegóły dotyczące specyfikacji, datę sklepowego debiutu oraz cenę tych trzech nowych sprzętów – poznamy najprawdopodobniej już jutro.

Aktualizacja (14.V.2014): Targi MedPI trwają w najlepsze, jednak LG nadal nie raczyło podać specyfikacji swoich nowych tabletów. Całe szczęście w bazie danych benchmarku AnTuTu pojawił się tablet LG G Pad 7.0, przez co poznaliśmy jego specyfikację.

LG G Pad 7.0 w AnTuTu

Jak sami widzicie, LG G Pad 7.0 (oznaczony kodem LG V400) ma na swoim pokładzie czterordzeniowy chip Snapdragon 400, taktowany zegarem 1.2GHz, 1GB RAM-u, 8GB pamięci wewnętrznej, 1.3Mpix kamerę przednią oraz 3.2Mpix kamerę główną. Rozdzielczość wyświetlacza to 1280 x 800 pikseli.


 • Łukasz

  Tak się zastanawiam na jakim polu będzie LG walczyć z Samsungiem jeśli chodzi o tablety. Samsung ma produkty różnorodne – z niższej półki tab 4, średniej tab pro i prawdopodobnie wyższa półka to będzie seria tab s. A tutaj mamy w zasadzie nie wiemy co na tą chwilę:) czy LG też pójdzie w ekrany 2k?? a może w lepsze czasy pracy na baterii? nakładka będzie pewnie tak jak LG G3. Jak pamiętamy G Pad 8.3 ma tą samą nakładkę co LG G2.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Wcale się nie zdziwię, jak to będą po prostu klony G Pad 8.3: http://smartfan.pl/lg-g-pad-8-3-oficjalnie-pokazany/ Ta sama rozdzielczość, wydajność itp., tylko nowszy system i nakładka.

   • Łukasz

    Drugi dzień targów i cisza? Miały zostać zaprezentowane?

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Póki co kompletna cisza, strona LG jak i inne źródła niczego więcej na temat tych tabletów nie zdradzają.

     • Łukasz

      Czyli wygląda na to, że te tablety LG będą raczej konkurencją?? dla Samsunga tab4 a nie tab pro.