LG G Pad 8.3 i LG G2

LG G Pad 8.3: oficjalny zwiastun i nieoficjalne zdjęcie już w sieci

O tym, że LG produkowało kiedyś tablety chyba już wszyscy zapomnieli. Ten koreański producent mógł się w przeszłości pochwalić takim urządzeniem, jak np. Optimus Pad. Niestety kierownictwo giganta, zrażone początkowymi niepowodzeniami zaniechało kontynuowania tej linii produktów, więc od 2011 roku na rynek nie wyszedł żaden tablet tego producenta. LG chce jednak wrócić do tabletowego biznesu, więc na IFA 2013 zobaczymy nowe urządzenie Koreańczyków – G Pad 8.3.

LG G Pad 8.3 i LG G2

LG G Pad 8.3 i LG G2

Chyba nie musicie się zbytnio domyślać, co widać na powyższym renderze. Dzięki niemu możemy nareszcie zobaczyć, jak ma wyglądać LG G Pad 8.3 i jakie są gabaryty tego tabletu w porównaniu do najnowszego i obecnie najmocniejszego smartfona tego producenta, 5.2-calowego modelu LG G2. Urządzenie bardzo mocno przypomina inne produkty LG. Z przodu na górze widzimy grill głośnika, obiektyw kamery oraz wizjery czujników. Co ciekawe, na dole ekranu nie ma żadnych przycisków, nawet pojemnościowych. Sugeruje to, że nawigacja po interfejsie będzie się odbywać wyłącznie przez programowe przyciski systemu Android (a szkoda, bo to zawsze zabiera trochę powierzchni ekranu).

Co ze specyfikacją? LG G Pad 8.3 ma mieć 8.3″ ekran FHD (1920 x 1200 pikseli) oraz chipset Snapdragon 600. Niestety póki co to wszystko, co wiemy na temat tego tabletu. Jednego możemy być za to pewni – zostanie on oficjalnie zaprezentowany na targach IFA 2013, które już za 10 dni startują w Berlinie. Poniżej na zachętę możecie jeszcze zobaczyć oficjalny film, którym LG chce nas zachęcić do zapoznania się z ich tabletem.

Źródło: AndroidCentral