Lg – logo

LG G Pad – tablet z 8.3″ ekranem Full HD Plus zostanie pokazany na IFA 2013?

LG na berlińskie targi IFA 2013 szykuje nam chyba niezłą niespodziankę. Chociaż firma już dość długi czas nie eksperymentowała z tabletami, to w Berlinie najprawdopodobniej zaprezentuje LG G Pro, czyli tablet z 8.3″ ekranem Full HD+ (1920×1200).

Lg - logo

Ostatni tablet od LG jaki mieliśmy przyjemność podziwiać, to Optimus Pad LTE, który swoją premierę miał na początku 2012 roku. Urządzenie dzisiaj jest już bardzo archaiczne (działa w oparciu o Andka w wersji 3.2 Honeycomb) a linia tabletów LG aż się prosi o odświeżenie. Koreański producent widząc na tabletowym rynku spory potencjał chce wrócić do gry i najwyraźniej pokaże coś nowego, a mianowicie G Pada. Z nieoficjalnych informacji, które w tej chwili pojawiają się w sieci wynika, że będzie on wyposażony w 2GB RAM, czterordzeniowy CPU oraz (wcześniej wspomniany) 8.3″ ekran Full HD Plus.

Pomimo sporego 8.3″ ekranu, tablet ma być bardzo cienki i lekki – a co najważniejsze, ramka okalająca wyświetlacz ma mieć naprawdę małe wymiary (nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że współczesne tablety mają zbyt szerokie ramki). LG na tył obudowy ma wykorzystać bardzo dzisiaj modne wśród producentów szczotkowane aluminium.

LG chce podobno, aby G Pad był urządzeniem niedrogim, dostępnym praktycznie na każdą kieszeń. Oznacza to, że jego cena może wynieść maksymalnie 1000 zł, w innym przypadku produkt Koreańczyków nie będzie w stanie konkurować z np. Nexusem 7 2, którego koszt kształtuje się sporo poniżej tej granicy (w Amazonie można go kupić za ok. 740 zł). Mimo wszystko miejcie na względzie, że powyższa informacja to plotka i równie dobrze LG na IFA może nie pokazać żadnego tabletu.

Źródło: UnwiredView