LG G2 – przyciski

LG G Pro 2 będzie wyposażony w kamerę z OIS i nagrywaniem 4K

LG ujawniło kolejną garść informacji na temat nadchodzącego phabletu G Pro 2. Po potwierdzeniu nazwy urządzenia, teraz przyszła kolej na trochę szczegółów dotyczących kamery tego sprzętu. Jak pod względem aparatu ma się prezentować następca Optimusa G Pro?

LG G2 - przyciski

Z informacji ujawnionych przez LG dowiadujemy się, że G Pro 2 będzie zaopatrzony w 13 MP kamerę z ulepszoną optyczną stabilizacją obrazu (OIS+). Niestety nie znamy szczegółów dotyczących OIS Plus, możemy się jednak spodziewać, że technologia jeszcze lepiej zadba o to, aby nasze zdjęcia wychodziły nierozmazane – nawet wtedy, gdy robimy je w bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

LG dodatkowo ujawnia, że G Pro 2 dostanie możliwość nagrywania filmów 4K / Ultra HD, których rozdzielczość będzie wynosić aż 3840 x 2160 pikseli. Co z kamerą z przodu obudowy? Ma tu być do dyspozycji sensor o rozdzielczości 2.1 MP. Dodatkowo kamera w phablecie ma mieć możliwość nagrywania wideo w zwolnionym tempie oraz wykonywania zdjęć seryjnych.

Podsumowując, aparat LG G Pro 2 zaoferuje jeszcze większe możliwości niż te, które znamy z aktualnego flagowca LG, modelu G2. Szczególnie intrygujące wydaje się być OIS+, bo szczerze mówiąc z nagrywania 4K chyba niewiele osób w naszym kraju zrobi jakikolwiek użytek.

Oficjalna prezentacja LG G Pro 2 ma się odbyć już w tym miesiącu, na barcelońskich targach Mobile World Congress. Gdyby ktoś nie pamiętał, LG G Pro 2 już tak naprawdę mogliśmy zobaczyć – na dwóch, nieoficjalnie ujawnionych zdjęciach.