LG G Pro 2 – tył

LG G Pro 2 ma być wyposażony w mocarny system głośników oraz aplikację Smart Listening

Zbliżający się wielkimi krokami phablet LG G Pro 2 może kryć pod maską nie tylko udoskonalony system OIS Plus oraz ekran, który zajmuje 77% powierzchni jego przedniego panelu. Według koreańskich mediów nowy produkt LG ma być wyposażony w potężny, 1 W głośnik (głośniki), który będzie jednym z najmocniejszych jaki zamontowano w tego typu sprzęcie.

LG G Pro 2 - tył

LG zamontuje w G 2 Pro głośnik, który jak w żadnym innym smartfonie, będzie oprócz czystych i pełnych tonów wysokich i średnich, oddawać nieźle także tony niskie. W rezultacie audio wydobywające się z głośnika G 2 Pro ma być o 30% głośniejsze i pełniejsze niż w jego poprzedniku, Optimusie G Pro.

Dodatkowo LG wzbogaci soft swojego produktu w dedykowaną aplikację Smart Listening, za pomocą której będziemy mogli w zaawansowany sposób sterować dźwiękiem płynącym z głośnika.

Według mnie głośniki to we współczesnych smartfonach jeden z najbardziej niedopracowanych elementów. Co prawda HTC starało się coś z tym faktem zdziałać, wypuszczając model One z dwoma głośnikami stereo na froncie, jednak mimo wszystko te działania wydają się tylko kroplą w morzu potrzeb. Inni producenci mobilnych urządzeń, jak np. Samsung – nadal ładują w swoje urządzenia pojedyncze głośniczki mono, które co prawda grają głośno ale nic poza tym.

Nadal jednym z głównych ograniczeń w smartfonowych głośnikach są ich gabaryty, które nie pozwalają na wydobycie z nich należytych basów. Niestety dobre basy wymagają nieco większej przestrzeni niż cienka obudowa smartfona. Mam nadzieję, że ktoś w końcu wymyśli małogabarytowe głośniki, które będą grały jak dużo większe zestawy.