LG G Pro 2 – biały i czarny

LG G Pro 2 jest w Azji tańszy niż Samsung Galaxy S5

Kilka tygodni po tym, jak phablet LG G Pro 2 miał swój sklepowy debiut w Korei Południowej, LG ogłosiło, że rozpoczyna jego sprzedaż także na innych azjatyckich rynkach. Jednym z państw do których trafił G Pro 2 jest Tajwan. Co ciekawe na Tajwanie wczoraj swój debiut miał także Galaxy S5. Okazuje się, że phablet LG będzie tam tańszy niż smartfon Samsunga.

LG G Pro 2 - biały i czarny

LG sprzedaje G Pro 2 na Tajwanie w cenie ok. 2080 zł za wersję 16 GB oraz ok. 2185 zł za wariant z 32 GB powierzchnią na dane. Z kolei jeśli chodzi o Samsunga i jego Galaxy S5, tajwański klient będzie musiał za niego zapłacić ok. 2285 zł za wersję 16 GB oraz ok. 2385 zł za wariant 32 GB.

Według tajwańskiego portalu Focus Taiwan, LG chce tylko na Tajwanie do końca roku sprzedać 100,000 egzemplarzy G Pro 2. Samsung niestety nie skomentował, ile Galaxy S5 chce sprzedać w tym kraju.

Wiadomości napływające do nas z Azji pozwalają przypuszczać, że również w momencie kiedy LG G Pro 2 pojawi się w Europie, jego cena też będzie niższa niż cena Samsunga Galaxy S5. Pamiętajcie oczywiście, że LG G Pro 2 to phablet, w którym przekątna ekranu ma aż 5.9″. W Galaxy S5 ekran ma wielkość 5.1″.

Jak myślicie, czy Samsung słusznie wycenił swój smartfon, który kosztuje więcej niż sporo większy phablet? Oczywiście SGS5 pod pewnymi względami jest lepszy od LG G Pro 2 (bardziej zaawansowana kamera, nowszy chipset, wodoszczelność), jednak produkt LG także mu nie ustępuje (ma dużo większy ekran, więcej RAM’u, optyczną stabilizację obrazu, mocniejszą baterię).

Wiemy już, że Galaxy S5 pojawi się u nas 11 kwietnia. Co do LG G Pro 2, żadne terminy nie zostały podane (marketing LG niestety nadal mocno kuleje). Fajnie by jednak było, gdyby phablet LG pojawił się w tym samym momencie co SGS5 – potencjalni klienci będą mieli wtedy twardy orzech do zgryzienia.