LG G Pro 2 – biały

LG G Pro 2 z 5.9″ ekranem oficjalnie zadebiutował

Zgodnie z zeszłoroczną tradycją – LG najpierw tylko w Korei zaprezentowało swój najnowszy phablet, model G Pro 2. Sprzęt, który jest bezpośrednim następcą Optimusa G Pro posiada 5.9″ ekran Full HD IPS oraz bardzo mocne bebechy.

LG G Pro 2 - biały

Jak sami widzicie na zdjęciach, G Pro 2 to w zasadzie powiększona wersja LG G2. Podobnie jak mniejszy brat, przyciski phabletu zostały umieszczone na tylnej części obudowy, a dokładnie poniżej obiektywu jego kamery.

LG G Pro 2 jako jednostki obliczeniowej używa chipsetu Qualcomm Snapdragon 800 z czterordzeniowym prockiem Krait o taktowaniu 2.26 GHz i GPU Adreno 330. Oprócz tego jest tu aż 3 GB pamięci RAM DDR3, LTE-A, Wi-Fi a/b/g/n/ac, NFC, Bluetooth 4.0, SlimPort oraz micro USB. Co do pamięci na dane, w zależności od wariantu jaki zakupimy możemy liczyć na 16 lub 32 GB. W wersji koreańskiej jest też slot na microSD.

LG G Pro 2 - biały i czarny

Co z kamerą? Podobnie jak w G2, jest tu 13 MP sensor posiadający udoskonaloną optyczną stabilizację obrazu (OIS+) oraz funkcję, która pozwala na dostosowanie ostrości fotografii już po jej wykonaniu. Co z filmami? G Pro 2 jest pod tym względem naprawdę mocny i może nagrywać filmy 4K UHD oraz 1080p @ 120 fps. Przednia kamerka ma 2.1 MP.

G Pro 2 działa w oparciu o najnowszy Android w wersji 4.4 KitKat, wraz z nakładką Emotional UX. Jest tu też funkcja Knock Code, czyli tak naprawdę ulepszony wariant znanego nam z G2 KnockON. O ile w KnockON smartfon odblokowywaliśmy podwójnym puknięciem w ekran, tak teraz możemy zaprogramować indywidualną sekwencję stuknięć, która wybudzi sprzęt z uśpienia.

Fajnie prezentują się gabaryty G Pro 2. Wiemy dobrze, że LG osiągnęło mistrzostwo w odchudzaniu ramek wokół ekranu, dzięki czemu gabaryty phabletu wynoszą zaledwie 157.9 × 81.9 × 8.3 mm przy wadze 172 gramów (tak naprawdę niewiele więcej niż wymiary Samsunga Galaxy Note 3, który mierzy 151.2 x 79.2 x 8.3 mm i waży 168 gramów). Za „energię życiową” w G 2 Pro odpowiada wymienny 3200 mAh akumulator.

Niestety LG nie ujawniło żadnych szczegółów dotyczących ceny oraz międzynarodowego debiutu urządzenia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że już pod koniec tego miesiąca podczas Mobile World Congress w Barcelonie, LG zaprezentuje G Pro 2 dla rynków globalnych. Możemy się niestety spodziewać, że wariant ten zostanie pozbawiony slotu microSD a jego bateria będzie niewymienna (ale może za to nieco pojemniejsza).


  • Łukasz

    A jak ma się sytuacja z nakładką, tak samo paskudna będzie jak w G2):) ?