LG G Pro 2 – zaproszenie

LG G Pro 2 zostanie pokazany w przyszłym miesiącu – to oficjalna wiadomość

LG nie dotrwało do prezentacji i oficjalnie poinformowało, że to w przyszłym miesiącu odbędzie się prezentacja następcy LG Optimusa G Pro. G Pro 2 zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany na targach Mobile World Congress w Barcelonie.

LG G Pro 2 - bok

Było do przewidzenia, że LG usunie przedrostek „Optimus” z nazwy urządzenia, więc sprzęt zadebiutuje po prostu jako LG G Pro 2. Ostatnie plotki mówią, że LG G Pro 2 ma posiadać 6″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a w jego wnętrzu ma siedzieć chipset Snapdragon 800 wraz z pokaźnym zasobem 3 GB pamięci RAM.

Jeśli komuś ujawnianie nazwy niezaprezentowanego jeszcze sprzętu na miesiąc przed jego premierą wydaje się dziwne, to przypominam, że w zeszłym roku firma postąpiła podobnie przed debiutem swojego aktualnego flagowca, LG G2.

Obstawiam, że G Pro 2 będzie główną atrakcją stoiska LG podczas MWC 2014. Nie spodziewajmy się, że podczas targów Koreańczycy pokażą nam kolejną odsłonę swojego flagowca, LG G3. Ten smartfon zobaczymy dopiero najprawdopodobniej w maju.

Aktualizacja (7.II.2014): LG rozpoczęło wysyłkę zaproszeń na konferencję, podczas której zostanie pokazany G Pro 2. Wszystko wskazuje na to, że Koreańczycy zaprezentują swój nowy phablet już w przyszłym tygodniu, a konkretnie 13 lutego. Debiut sprzętu odbędzie się w Korei, możemy się więc spodziewać, że na targach MWC 2014 odbędzie się druga premiera tego sprzętu, tym razem przeznaczonego na rynek międzynarodowy.

LG G Pro 2 - zaproszenie

 

Aktualizacja (10.II.2014): Na trzy dni przed oficjalną premierą specyfikacja LG G Pro 2 pojawiła się w danych benchmarku AnTuTu. Międzynarodowa wersja tego urządzenia, oznaczona jako D837 posiada 6″ ekran 1080p, chipset Snapdragon 800 (4x Krait 400 @ 2.26 GHz, Adreno 330 oraz 3 GB RAM’u). Wersja systemu, jaką zgłasza benchmark to Android 4.4 KitKat. Jeśli chodzi o kamerę, mamy tu 13 MP główną i 2 MP przednią.


  • Łukasz

    Prawie można być pewnym iż LG G PRO 2 będzie mniejszy od HTC Max i Lumii 1520/1320. LG zastosuje mega cienkie ramki i tym sposobem 6″ w obudowie będzie gabarytowo mniejsze od konkurencji. Liczę również na nową nakładkę:) oraz na rozbudowany software który wykorzysta tą dużą powierzchnię 6″. Oczywiście mam nadzieję, że pojawi się szybko w Polsce no i będzie realnym konkurentem dla note 3. A przydałby się.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Akurat cenowo LG wypadają świetnie – za przykład może tu posłużyć LG G2, który jest w porównaniu do konkurencji naprawdę niedrogi, a oferuje bardzo wiele. Co do gabarytów, to faktycznie – LG jest ostatnio liderem w kwestii zmniejszania ramek.