LG G Pro 2 – biały i czarny

LG G Pro 3 nigdy się nie pojawi, dlaczego?

Nadal czekamy na następcę bardzo udanego phabletu, LG G Pro 2. Niestety, według nowych plotek – możemy się go nigdy nie doczekać. Nowe kierownictwo mobilnego działu LG podobno zdecydowało, że nie będzie już marnować sił na LG G Pro 3, tylko skupi się na LG G4.

LG G Pro 2 - biały i czarny

LG G Pro 2

Skąd taka decyzja? Przecież LG G Pro 2 był naprawdę bardzo udanym produktem. Według źródeł tej plotki, LG G Pro 3 nie powstanie, ponieważ koreański producent chce się skupić LG G4. G Pro 2 podobno nie stanowił żadnej konkurencji dla Galaxy Note 3, stąd decyzja, aby nie próbować nawet konkurować z Galaxy Note 4.

Według mnie takie tłumaczenia są nieco chybione. LG G Pro 2 był doskonałym, chociaż słabo rozreklamowanym urządzeniem. Jego następca, chociaż może i nie osiągnąłby tak duże sprzedaży, jak Galaxy Note 4 – jednak jestem pewien, że znalazłby wielu chętnych do kupna. Kto wie – może LG po prostu nie widzi sensu wydawania G Pro 3, który tak naprawdę miałby niewiele większy ekran niż LG G3 (podobno G4 ma znowu urosnąć i mieć jeszcze większą przekątną matrycy).

Oczywiście należy pamiętać, że póki co wszystkie te informacje to jedynie plotki. Równie dobrze LG może zmienić zdanie i wkrótce zaprezentować G Pro 3.


  • Haps23

    Ważne że cały czas jest jakiś rozwój w branży – już na CES pewnie będzie wszystko wyjaśnione