LG G Pro Lite – zestaw

LG G Pro Lite: 5.5″ ekran qHD, rysik i dwa rdzenie

Urządzenie, które możecie oglądać poniżej, to LG G Pro Lite. Ja się pewnie domyślacie, smartfon posiada niektóre cechy Optimusa G Pro, jednak pewne rozwiązania pozwoliły na obniżenie jego ceny. Wraz z G Pro Lite dostajemy także bonus w postaci rysika.

LG G Pro Lite - zestaw

Na jakie ustępstwa musiało pójść LG, aby stworzyć tańszą wersję Optimusa G Pro? Smartfon został wyposażony w 5.5″ ekran LCD qHD (960 x 540 pikseli), SoC MediaTek MT6577  (dwa rdzenie Cortex-A9 o taktowaniu 1GHz i grafika PowerVR Series5 SGX), 1GB RAM, 8GB pamięci masowej oraz slot na microSD i łączność 7.2 Mbps HSDPA.

Jak wspomniałem na początku, do dyspozycji jest też rysik/stylus, który (podobnie jak w serii Galaxy Note), jest chowany w specjalny slot smartfona. G Pro Lite ma także głośniki stereo oraz system Andorid 4.1.2 Jelly Bean (trochę stary ale miejmy nadzieję, że LG go szybko zaktualizuje).

W sklepach mają być dostępne dwa warianty smartfona – single SIM oraz dual SIM. Ta druga wersja (na zdjęciu widoczna po skrajnej, lewej stronie) będzie zaopatrzona w przyciski pojemnościowe oraz dedykowany przycisk, którym będziemy mogli przełączyć się między kartami SIM.

Co do aparatów, ma tu być 8MP kamera główna (sensor BSI) i kamerka do wideorozmów o wielkości 1.3MP. LG G Pro Lite waży 161 gramów i mierzy 150.2 x 76.9 x 9.4 mm. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, do sklepów trafią wersje w kolorach czarnym i białym. LG jeszcze nie potwierdziło ceny urządzenia, wiadomo jednak, że najpierw zadebiutuje ono w Ameryce Południowej, potem trafi do Rosji, Chin, Indii i na różne rynki Bliskiego Wschodu oraz Azji. Nie wiadomo, czy smartfon pojawi się także i u nas.

Źródło: LG