LG G Watch – laska

LG G Watch i Samsung Gear Live: smartwatche z Android Wear

Podczas konferencji Google I/O światło dzienne ujrzały dwa inteligentne zegarki – Samsung Gear Live oraz LG G Watch (smartwatch LG tak naprawdę już wcześniej był zapowiadany). Naturalnie nowe zegarki działają na bazie nowego dzieła Google, czyli systemu Android Wear. Jaką dysponują specyfikacją?

LG G Watch - laska

Zacznijmy może od LG G Watch, czyli zegarka noszonego przez tą sympatyczną panią ze zdjęcia powyżej. G Watch został wyposażony w 1.65″ ekran IPS LCD, o rozdzielczości 280×280 pikseli. W jego wnętrzu siedzi chipset, którego nie powstydziłby się niejeden smartfon ze średniej półki, a mianowicie Qualcomm Snapdragon 400. Jest tu także 4 GB pamięci na dane oraz 512 MB RAM. W roli baterii mamy 400 mAh ogniwo zasilające.

LG G Watch

LG G Watch

LG G Watch jest wodoszczelny (posiada certyfikat IP67), więc nie straszne mu trudne warunki atmosferyczne i zanurzanie w wodzie. W tak małym urządzeniu LG udało się upchnąć nawet 9-kierunkowy żyroskop, akcelerometr oraz kompas cyfrowy i Bluetooth 4.0.

LG G Watch

LG G Watch

Wymiary zegarka LG to 37.9 x 46.5 x 9.95 mm, a waga 63 gramów. Co istotne, do zegarka można dołączyć własny, dowolny pasek na rękę (jego szerokość powinna mieć 22 mm). Do sprzedaży trafi biało-złota oraz czarna wersja urządzenia. Sprzedaż LG G Watch rusza już dzisiaj, za pośrednictwem Google Play (czyli nie u nas).

Drugi z zegarków, o którym z kolei nie mieliśmy okazji jeszcze słyszeć, to Samsung Gear Live. W tym smartwatchu mamy 1.63″ ekran Super AMOLED, o rozdzielczości 320×320 pikseli i 1.2 GHz procesor (nie wiadomo ile ma rdzeni i jaki to układ).

Samsung Gear Live - front

Samsung Gear Live

Zegarek Samsunga posiada 512 MB RAM-u oraz 4 GB pamięci na dane. Tuta również mamy wsparcie dla standardowych pasków, o szerokości 22 mm. Niestety w Gear Live mamy mniejszą, 300 mAh baterię. Całe szczęście podobnie jak G Watch, tutaj także jest certyfikat IP67 oraz Bluetooth 4.0.

Samsung Gear Live - bok

Samsung Gear Live

Gear Live posiada za to coś, czego nie ma produkt LG, a mianowicie pulsometr, znany m.in. z Gear Fit. Wymiary Live to 7.9 x 56.4 x 8.9 mm, natomiast waga wynosi 59 gramów.

Samsung Gear Live - bok

Samsung Gear Live

Samsung Gear Live będzie oferowany w kolorach czarnym i czerwonym. Zegarek tak jak G Watch, powinien jeszcze dzisiaj wylądować w sklepie Google Play.

Niestety nie wiemy, czy opisywane tutaj smartwatche pojawią się w Polsce oraz jaka będzie ich cena. Mam jednak nadzieję, że trafią one do nas – nieważne, czy oficjalnymi kanałami, czy może tymi mniej oficjalnymi.

Aktualizacja: G Watch oraz Gear Live pojawiły się już w Google Play. Cena tego pierwszego wynosi 229$ (ok. 700 zł), a drugiego 199$ (ok. 600 zł). Dostawy G Watch ruszają 3 lipca, natomiast nabywcy Gear Live mogą liczyć na jego wysyłkę 8 lipca. Dodatkowo poniżej możecie obejrzeć dwa filmy, na których widać obydwa zegarki „na żywo”.


 • Rafa Specjalista

  Samsung nie ma certyfikatu wodoszczelności i nie producent twierdzi, że trudne warunki atmosferyczne go nie uszkodzą, natomiast szklanka wody już tak!

 • wiek

  Brak wejścia na SIM… Bez sensu taki sprzęt

  • Noob

   Taki już jest z zasady, ma współpracować ze smartfonem poprzez bluetooth.

 • Marcelj

  Zegarek jak zegarek, ale ta modelka z pierwszego zdjęcia… Wooooah! Sorry za off-top, ale rzadko tak ktoś do mnie trafia 😀

  • Noob

   Potwierdzam, modelka pierwsza klasa 😛 Też do mnie trafia 😀

   • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

    Już do Was biegnie i może dzięki zegarkowi szybciej do Was trafi… 😀