LG G Watch R

LG G Watch R i Samsung Gear S – dwa nowe smartwatche

LG oraz Samsung nie dotrwali do targów IFA 2014 i tuż przed nimi zaprezentowali swoje nowe smartwatche – modele LG G Watch R oraz Samsung Gear S. Co te gadżety wnoszą nowego w porównaniu do poprzednich tego typu urządzeń?

LG G Watch R

LG G Watch R

LG G Watch R

G Watch R to smartwatch oparty o googlowski system Android Wear. Tym, co odróżnia ten zegarek od poprzednika, jego ekran jest teraz okrągły. LG zastosowało tutaj Plastic OLED o rozdzielczości wynoszącej 320 x 320 pikseli. LG chwali się, że w odróżnieniu od Motoroli Moto 360, ekran w ich zegarku zajmuje aż 100% frontu.

LG G Watch R

W kwestii chipsetu, w LG G Watch R znajduje się Qualcomm Snapdragon 400 z 1.2 GHz CPU i 512 MB RAM. Reszta parametrów to 4 GB pamięci na dane, 410 mAh bateria oraz komplet sensorów (żyroskop, akcelerometr, barometr, kompas).

LG G Watch R - na dłoni

Smartwatch LG wygląda naprawdę fajnie – to chyba pierwsze tego typu urządzenie, wyglądające faktycznie jak zwykły zegarek. Warto dodać, że LG nie zapomniało tutaj o wodoszczelności, bo G Watch R posiada certyfikat IP67.

Samrtwatch będzie dostępny tylko w kolorze czarnym i ma się pojawić na początku czwartego kwartału tego roku. Cena nie jest jeszcze znana.

Samsung Gear S

Oprócz smartwatcha LG poznaliśmy dzisiaj także inteligentny zegarek Samsunga, model Gear S. W odróżnieniu od produktu LG nie jest on oparty o Android Wear, a o system Tizen.

Samsung Gear S wśród wbudowanych modułów łączności posiada także 3G, dzięki czemu komunikacja poprzez sieć telefonii komórkowej to dla niego żaden problem. Urządzenie wyposażono ponadto w 2″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 360 pikseli, 1 GHz dwurdzeniowy procesor oraz 512 MB RAM. Wewnątrz znalazło się również miejsce dla 4 GB pamięci użytkownika, czterozakresowe 2G/3G, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS/GLONASS oraz USB 2.0.

Samsung wraz z zegarkiem chce też ruszyć ze sprzedażą specjalnych zestawów słuchawkowych, pozwalających na przeprowadzanie rozmów telefonicznych za pośrednictwem zegarka Gear S.

W kwestii sensorów znajdziemy tu żyroskop, akcelerometr, kompas, czujnik światła i promieniowania UV oraz barometr. Jest tu również pulsometr, który pozwoli nam na monitorowanie naszego wysiłku fizycznego. Nie zabrakło oczywiście certyfikatu IP67, świadczącego o wodo- i kurzoszczelności.

Wymiary Gear S to 39.8 x 58.3 x 12.5 mm. Pojemność baterii wynosi tu z kolei 300 mAh. Takie zasilanie ma podobno pozwolić na 2 dni normalnego użytkowania. Samsung Gear S w sklepach pojawi się w październiku.

Aktualizacja (29.VIII.2014): Niemiecki oddział LG potwierdził cenę G Watch R. Zegarek ma w Niemczech kosztować aż 299€, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 1265 zł. Smartwatch LG ma w niemieckich sklepach pojawić się w październiku.