LG G Watch

LG G Watch – specyfikacja wyciekła jeszcze przed premierą

W marcu dowiedzieliśmy się, że LG pracuje nad inteligentnym zegarkiem (smartwatch), który jako pierwszy będzie działać w oparciu o system Android Wear. Urządzenie ma zostać wprowadzone do sklepów w drugim kwartale tego roku. Okazuje się jednak, że jeszcze przed tym debiutem poznaliśmy specyfikację G Watch.

LG G Watch

LG G Watch ma być platformą referencyjną dla googlowego systemu Android Wear (całkiem możliwe, że G Watch będzie „za darmo” rozdawany podczas Google I/O, która odbędzie się pod koniec tego miesiąca).

Dzisiaj, dzięki Twitterowi poznaliśmy specyfikację LG G Watch. Według niej zegarek ma dysponować 1.65-calowym ekranem o rozdzielczości 280 x 280 pikseli, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz 512 MB RAM-u. Poprzednie przecieki ujawniały również, że smartwatch będzie dysponować chipsetem Snapdragon 400, który bardzo często możemy znaleźć w średniobudżetowych smartfonach. Nie wiem co wy o tym sądzicie, ale według mnie to trochę niepojęte, że zegarek ma dysponować specyfikacją rodem z dość wydajnego smartfona.

Dzisiejszy przeciek ujawnia również dokładne gabaryty LG G Watch, które mają wynieść dokładnie 37.9 x 46.5 x 9.95 mm, przy wadze 61 gramów. Smartwatch LG będzie więc nieco szerszy od samsungowego Gear 2, ale za to lżejszy i niższy.

Podczas konferencji Google I/O (rozpoczyna się 25 czerwca), ma zadebiutować także inny zegarek, oparty o Android Wear, model Motorola Moto 360. Jak więc widzicie, końcówka tego miesiąca zapowiada się pod tym względem naprawdę interesująco.


 • wiek

  mam taki komunikat co chwila i rozłącza sieć by znów z nią połączyć

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Coś z modułem SIM się niedobrego dzieje, a ustawienia fabryczne próbowałeś przywracać?

   • wiek

    tak i to 2 razy. Tak się dzieje po aktualizacji do 4.4.3 przez ota. Jutro kupie kartę innej sieci i zobaczę czy będzie tak samo, pozdrawiam i przepraszam, że piszę nie na temat artykułu

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Nie szkodzi, jak by co – pisz na forum, tam szybciej znajdziesz pomoc. A co do softu, to ja bym jeszcze raz zainstalował 4.4.2 a potem ponownie 4.4.3. Kumpel flashował N5 właśnie z pliku a nie OTA.

     • wiek

      Pewnie tak będzie trzeba zrobić… Pozdrawiam

 • wiek

  Może nie na temat ale…..Po aktualizacji nexusa 5 do 4.4.3 co chwila rozłącza z siecią, kilka razy telefon sam sie wyłącza, słowem koszmar…. Czy inni użytkownicy tak mają?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Mam znajomego, który zaktualizował N5 do 4.4.3 i nie narzeka na nic.