LG G Watch

LG G Watch w lipcu trafi do sklepów

Szykujesz się do zakupu inteligentnego zegarka, ale oferta urządzeń dostępnych w sklepach jest dla Ciebie zbyt mała? W takim razie mogę ciebie pocieszyć, bo LG już w lipcu wprowadzi do sklepów swój własny, inteligentny zegarek – G Watch.

LG G Watch

Na temat G Watch pisałem już trochę podczas prezentacji Googlowskiego, mobilnego systemu operacyjnego, przeznaczonego dla urządzeń „noszonych” – Android Wear. Skąd w ogóle wiemy, że G Wear pojawi się w sklepach już w lipcu? Portal Pocket-Lint uzyskał takie zapewnienie od jednego z przedstawicieli LG w Wielkiej Brytanii. Dzięki niemu wiemy także, że zegarek ma kosztować (w UK) nie więcej, niż 180 funtów, czyli w przeliczeniu na złotówki nie więcej, niż 910 zł.

Jak możecie zobaczyć w powyższej galerii, LG G Wear to smartwatch, który (podobnie jak samsungowy Gear) ma kształt prostokąta. Niestety widoczny na fotografiach egzemplarz to prototyp, który nie działał. Mimo wszystko opracowywanie LG G Wear idzie podobno pełną parą, więc latem powinniśmy zobaczyć ten sprzęt w sklepach całej Europy.

Gdyby ktoś nie zaznajomił się z poprzednimi newsami, LG G Wear ma posiadać 1.65″ ekran o rozdzielczości 280 x 280 pikseli, 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. To oczywiście niepotwierdzona specyfikacja, która w finalnym produkcie, przeznaczonym do sprzedaży – może wyglądać zupełnie inaczej.

Osobiście mam jedynie nadzieję, że bateria w LG G Wear będzie starczać na dłużej, niż w smartfonach. Ładowanie akumulatora inteligentnego zegarka raz na kilka dni może na dłuższą metę okazać się dość irytujące.