LG G2 Lite – front

LG G2 Lite oraz L Prime – dwa nowe, budżetowe smartfony

LG na swojej brazylijskiej stronie ujawniło dwa, nowe smartfony – modele G2 Lite oraz L Prime. Nie łudźcie się jednak, że którykolwiek z tych sprzętów to urządzenie z wyższej półki. Mamy tu do czynienia ze sprzętami budżetowymi.

LG G2 Lite - front

LG G2 Lite

Nazwa LG G2 Lite sugeruje, że smartfon wiele cech zapożycza od ubiegłorocznego flagowca, LG G2. Niestety, ale oprócz charakterystycznego dla G2 designu (przyciski regulacji głośności i włącznik z tyłu obudowy), nie ma z G2 zbyt wiele wspólnego.

LG G2 Lite - pod kątem

Specyfikacja LG G2 Lite jest tak naprawdę gorsza, niż LG G2 mini. Sprzęt ma na swoi pokładzie 4.5″ ekran IPS o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), a za wydajność odpowiada tutaj 4-rdzeniowy układ Snapdragon (LG niestety nie podało, jaki konkretnie) o taktowaniu 1.2 GHz oraz 1 GB RAM. Smartfon ma zaledwie 4 GB pamięci na dane (plus slot na microSD), a całością zawiaduje system Android 4.4 KitKat.

LG G2 Lite - tył

LG G2 Lite ma także 8 Mpix kamerę (nagrywającą filmy w rozdzielczości zaledwie WVGA) oraz kamerkę VGA, do wideorozmów (selfie raczej tym nie zrobimy, a jeśli już to w bardzo słabej jakości). Smartfon waży 157.7 g, a jego zasilanie to akumulatorek o pojemności 1820 mAh. Smartfon może się też pochwalić łącznością 3G i 2G, Wi-Fi oraz wbudowaną, cyfrową TV (standard na rynku brazylijskim) i radiem FM.

G2 Lite pojawi się w sklepach w kolorze białym, czarnym oraz jakże ostatnio modnym – złotym. Jego cena wyniesie ok. 200€, czyli jakieś 850 zł. Niestety nie wiemy, czy LG zamierza wypuścić ten sprzęt także w Europie.

LG L Prime

Drugi ze smartfonów jest większy, bo posiada 5″ ekran IPS o rozdzielczości WVGA (480 x 854 pikseli). Wewnątrz znajdziemy nieco szybszy, czterordzeniowy procesor Snapdragon, o taktowaniu 1.3 GHz oraz 1 GB RAM.

LG L Prime - front

W porównaniu do G2 Lite, mamy tu lepsze kamery. 8 Mpix nagrywa filmy 720p, natomiast przednia nadaje się już do selfie, gdyż ma 1.3 Mpix. Więcej jest także pamięci, gdyż LG w L Prime zainstalowało jej 8 GB (plus slot na karty microSD).

LG L Prime - tył

W kwestii łączności, jest tu czterozakresowe 2G, dwuzakresowe 3G oraz Wi-Fi, cyfrowa TV oraz radio FM. LG L Prime na pewno może się pochwalić baterią, bo ta ma aż 2460 mAh pojemności. Jako system mamy tu oczywiście Android 4.4 KitKat.

LG L Prime - front 2

LG L Prime będzie dostępny w kolorze tytanowym, białym oraz złotym. Smartfon ma kosztować ok. 210€, czyli jakieś 890 zł. Podobnie jak w przypadku G2 Lite, nie wiadomo jeszcze, czy LG będzie sprzedawać to urządzenie w Europie.