LG G2 mini – kolory

LG G2 mini oficjalnie zadebiutował

LG G2 jest dla Ciebie za duży? W takim razie może zainteresuję Cię LG G2 mini, który teoretycznie jest miniaturową wersją modelu G2. Niestety jak pokazuje praktyka, wersja mini najczęściej okazuje się po prostu mocno okrojonym flagowcem. Jak jest w tym przypadku?

LG G2 mini - kolory

Koreańczycy wprowadzą do sprzedaży dwa warianty LG G2 mini. Jedna z nich ma być wyposażona w chipset Snapdragon 400, natomiast druga będzie posiadać układ Tegra 4i. Obydwa chipy zostały oparte o cztery rdzenie i są taktowane zegarami 1.2 GHz.

Pomijając kwestię chipsetu, wewnątrz LG G2 mini znajduje się 1 GB RAM’u, 8 MP kamera z fleszem LED, 8 GB pamięci na dane, 2200 mAh wymienna bateria oraz slot na kartę microSD. LG na szczęście nie oszczędziło na systemie operacyjnym, więc mamy tu Android 4.4 KitKat (wraz z nakładką LG Optimus UI).

Do sprzedaży trafią trzy wersje G2 mini: bez LTE, z LTE oraz z obsługą dual-SIM. Co prawda nie znamy jeszcze ceny tego urządzenia, ale wiemy za to, że w europejskich sklepach pojawi się ono w kwietniu. LG G2 mini będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, czerwonym oraz złotym.

Jak więc sami widzicie, LG G2 mini tak naprawdę oprócz designu i nazwy – praktycznie nie ma nic wspólnego z LG G2. Koreańczycy całkowicie zmienili specyfikację tego sprzętu, nie tworząc tak naprawdę wersji miniaturowej, tylko kolejnego średniaka.