LG G2 mini

LG G2 mini w tym miesiącu oficjalnie wchodzi do sklepów na całym świecie

To właśnie dzisiaj LG poinformowało, że na globalny, sklepowy debiut modelu G2 mini, możemy liczyć jeszcze w tym miesiącu. Koreański producent nie zapomniał oczywiście o Europie, bo „miniacz” trafi także i do nas.

LG G2 mini

W zależności „od potrzeb lokalnego rynku” LG G2 mini ma być dostępny w trzech różnych wariantach: z łącznością 3G, z LTE oraz z obsługą dual SIM. Od strony chipsetu, będą dwa warianty tego sprzętu: z czterordzeniowym Snapdragonem 400 o taktowaniu 1.2 GHz lub z czterordzeniowym układem Nvidia Tegra 4i, taktowanym zegarem 1.7 GHz.

Jak wygląda pozostała specyfikacja tej miniaturowej wersji flagowca LG G2? Jako system mamy tu Android 4.4 KitKat, wraz z nowatorską aplikacją odpowiadającą za odblokowywanie sprzętu, Knock Code (zamiast hasła lub symbolu po prostu dotykamy w odpowiedniej kombinacji ekranu, a smartfon (jeśli oczywiście zrobiliśmy to w odpowiedni sposób) odblokuje się).

LG G2 mini jak na średniaka ma całkiem niezłe „bebechy”. Jako ekran mamy tu 4.7″ matrycę IPS o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci na dane, którą można rozszerzyć kartą microSD.

LG niestety w ramach swojej informacji prasowej nie zdradziło, ile G2 mini ma kosztować i jaka wersja trafi do Polski. Możemy się oczywiście spodziewać, że cena będzie sporo niższa, niż LG G2. Jakie kolory smartfona będą do kupienia w sklepach? G2 mini będzie dostępny w kolorach: białym, czarnym, złotym oraz czerwonym.

Według mnie smartfon będzie bardzo ciekawą alternatywą dla innych urządzeń z tej półki. Nie powiem, żeby mnie to martwiło. Osobiście zawsze uważałem LG za bardzo niedocenionego przez rynek producenta, który obecnie tworzy jedne z najlepszych mobilnych urządzeń.


 • Zord

  Pojawił się również w Polsce co jest zjawiskiem bardzo pozytywnym 😉 Dawno nie było tak fajnie złożonego telefonu na rynku. Długie działanie na baterii, bardzo przyzwoite parametry a do tego nowy android na pokładzie !

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To prawda, sprzęt wygląda naprawdę fajnie i widzę już po naszym forum, że ludzie coraz częściej pytają właśnie o ten smartfon.

  • hjg

   Konto sponsorowane do reklam LG i wpisów na małopopularnej stronie o antyvirusach.