LG G2 mini – reklama

LG G2 mini z 4.7″ ekranem już wkrótce

Jak donoszą najnowsze plotki, LG chce dołączyć do grona producentów, którzy w portfolio mają wersję mini swojego flagowego smartfona. Ten koreański producent już podobno pracuje nad LG G2 mini.

LG G2 - zwiastun

Nie wiadomo oczywiście, czy „miniaturowa” wersja LG G2 będzie się faktycznie nazywać LG G2 mini, czy może jakoś inaczej. Z informacji jakie w tej chwili posiadamy wiadomo, że LG ma zamiar zamontować ekran, którego przekątna w porównaniu z oryginałem zostanie zmniejszona z 5.2″ do 4.7″.

Szkoda tylko, że obecnie w zasadzie nie wiemy nic więcej na temat LG G2 mini. Sam jestem ciekaw, czy LG pójdzie drogą Sony, które w modelu Xperia Z1s (wersji mini flagowca Xperia Z1) praktycznie nie zmieniło specyfikacji, czy może przetartym szlakiem Samsunga i HTC, których „miniacze” tylko z nazwy przypominają swoich większych braci.

Jestem pewien, że na LG G2 mini z 4.7″ ekranem 1080p (chociaż bardziej prawdopodobny jest tu ekran 720p), chipem Snapdragon 800 oraz 2 GB RAM – będzie całkiem spore zainteresowanie. Gdyby jednak LG zdecydowało się mocno ograniczyć jego specyfikację, G2 mini zasili jedynie rzeszę innych, średniobudżetowych smartfonów, jakich w sklepach jest już naprawdę sporo.

Aktualizacja (12.II.2014): Koreańczycy z LG nie szczypią się ostatnio z utrzymywaniem tajemnic, czego dowodem jest LG G2 mini. Producent na swoim facebookowym profilu opublikował dzisiaj zaproszenie na prezentację G2 mini, która odbędzie się 24 lutego, podczas targów MWC w Barcelonie. LG jest na tyle niedyskretne, że na swoim zaproszeniu umieściło nawet zdjęcie G2 mini, a konkretnie tyłu jego obudowy. Wygląda więc na to, że Sony Xperia Z1 Compact jeszcze w tym miesiącu doczeka się godnego konkurenta.

LG G2 mini - reklama