LG G2 – oficjalne zdjęcie

LG G2 oficjalne zaprezentowany: 5.2″ ekran 1080p i Snapdragon 800 (aktualizacja)

Nareszcie jest! LG w końcu zaprezentowało swój nowy, flagowy smartfon – model G2. Słuchawka swoją specyfikacją robi ogromne wrażenie i praktycznie pod każdym względem przebija flagowca Samsunga, Galaxy S4 (chodzi mi oczywiście o wersję dostępną w polskich sklepach).

LG G2 - oficjalne zdjęcie

Potwierdziła się większość dotychczasowych plotek opisujących to urządzenie. Producent wyposażył G2 w 5.2″ ekran o rozdzielczości wynoszącej 1920 x 1080 pikseli i jasności aż 450 nitów. Wyświetlacz w LG G2 używa czegoś, co nazwano Graphic RAM (GRAM), dzięki czemu podczas wyświetlania statycznego obrazu matryca pochłania aż o 26% mniej energii, niż normalnie. Według Koreańczyków pozwala to na przedłużenie żywotności baterii o około 10%.

LG G2 - front, czarny

Jak już wiecie z poprzednich informacji, smartfon cechuje się naprawdę cienką ramką dookoła ekranu, która ma tylko 2mm szerokości. LG pozbawiło G2 także przednich i bocznych przycisków, a wszelkie klawisze umieszczono z tyłu.

LG G2 - tyl, czarny

Jeśli już jesteśmy przy tylnej klapce, znajdziemy tam przyciski włączania oraz regulacji głośności. Co ważne, przyciski regulacji głośności pełnią także funkcję skrótów do kamery i funkcji Quick Memo. Według LG takie umiejscowienie przycisków sprawia, że tak duży smartfon jak G2 łatwiej się obsługuje i lepiej trzyma.

LG G2 oprócz nowatorskiej obudowy i ekranu, może się także pochwalić potężnym chipsetem Snapdragon 800, który zawiera cztery 2.3GHz rdzenie Krait 400, 2GB RAM oraz GPU Adreno 330. Według szefa Qualcomm, który pojawił się na prezentacji smartfona, G2 jest pierwszym urządzeniem posiadającym Snapdragona 800, które będzie sprzedawane w skali globalnej (a nie tylko w Korei, jak np. Galaxy S4 LTE-A).

LG G2 - front, biały

Co do pamięci wewnętrznej, do wyboru będą dwa warianty urządzenia – z 16 i 32GB. Na pokładzie znajduje się także slot na kartę microSD, więc nie powinniśmy się martwić o to, że zabraknie nam pamięci.

LG G2 - tył, biały

Kamera to kolejna świetna rzecz zastosowana w G2. Mamy tu 13MP sensor, który ma (podobnie jak HTC One i Nokia Lumia 920) optyczną stabilizację obrazu. To właśnie dzięki niej będzie jeszcze łatwiej zrobić dobre zdjęcia w kiepskim oświetleniu. Kamera w tym smartfonie może także nagrywać filmy Full HD 1080p z prędkością aż 60fps.

LG postarało się także o wrażenia audio. Smartfon może odtworzyć dźwięki w jakości Hi-Fi 24bit/192kHz. Koreański producent we współpracy z Wiedeńskim Chórem Chłopięcym stworzył zbiór dźwięków i dzwonków, które zainstalowano w pamięci G2. Co do systemu operacyjnego, urządzenie wyjęte z pudełka działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2. Jelly Bean. Oczywiście w późniejszym terminie LG zaktualizuje go do wersji 4.3.

Oprócz wielu dobrodziejstw sprzętowych w G2 jest także cała masa programowych „smaczków”. Jeśli np. dwa razy pukniemy palcem w ekran uśpionego smartfona, to wybudzimy go – ponowienie tej czynności wprowadzi G2 w stan czuwania. Prostą ale fajną funkcją okazuje się natychmiastowe odbieranie połączeń – gdy ktoś do nas dzwoni to wystarczy, że przyłożymy słuchawkę do ucha, a rozmowa zostanie odebrana. W systemie zainstalowano też tryb gościa, dzięki czemu możemy się pochwalić G2 przed znajomymi albo dać go dziecku bez obawy, że ucierpią na tym nasze prywatne dane.

LG wprowadziło także opcję natychmiastowego przełączania aktywnej aplikacji. Wystarczy, że trzema palcami przejedziemy w lewo po ekranie, a appka zniknie z wyświetlacza. Odwrócenie tej czynności spowoduje, że program znowu zawita na wyświetlacz.

Co jeszcze znajdziemy w G2? Jest tu port podczerwieni, dzięki któremu możemy sterować naszym telewizorem, odtwarzaczem, dekoderem itp. Jeśli chodzi o łączność, mamy tu osławione już LTE-A (prędkości przesyłu do 150Mbps) oraz dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth 4.0.

Za zasilanie w G2 odpowiada niewymienne litowo-polimerowe ogniwo o pojemności aż 3000mAh. Smartfon będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Według LG urządzenie pojawi się w sklepach na całym świecie (w tym oczywiście także i w Europie) w ciągu najbliższych 6 tygodni. Niestety cena tego cuda nie została jeszcze ujawniona.

Aktualizacja: Poznaliśmy już ceny G2. W Europie za 16GB wariant LG G2 będzie trzeba zapłacić 599 euro (ok. 2550 zł). Wersja z większą ilością pamięci (32GB) ma kosztować 629 euro, czyli po przeliczeniu na złotówki około 2680 zł. Czy to dużo? Według mnie to dość rozsądna cena jak za tak mocne urządzenie.

Na zaostrzenie apetytu na smartfon poniżej możecie zobaczyć trochę filmów, które prezentują jego możliwości.

Źródło: LG