LG G2 – kamera

LG G2 – są już pierwsze, przykładowe zdjęcia wykonane za pomocą 13MP kamery tego smartfona

LG zaprezentowało wczoraj swój nowy, flagowy smartfon, model G2. Niestety koreański producent nie udostępnił na prezentacji żadnych, przykładowych zdjęć wykonanych tym urządzeniem. Na szczęście redakcja portalu PhoneArena odwaliła kawał dobrej roboty i udostępniła zdjęcia zrobione właśnie za pomocą G2.

LG G2 - kamera

Co więcej znajdziecie tutaj nie tylko fotografie pochodzące z G2, ale także te stworzone innymi smartfonami – iPhone 5, Galaxy S4 oraz Lumią 1020. Dzięki temu mamy doskonałą możliwość porównania, który z nich robi najlepsze zdjęcia.

Oglądając fotografie wykonane za pomocą G2 miejcie oczywiście na uwadze, że zostały one zrobione egzemplarzem pokazowym, którego oprogramowanie może jeszcze ulec znacznym zmianom. Całkiem więc możliwe, że finalna, sklepowa wersja G2 zrobi jeszcze lepsze zdjęcia niż te, które tu widzicie.

Nie wiem, jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu galerii (jeśli jakieś macie, to podzielcie się nimi w komentarzu), ale według mnie LG wykonało kawał dobrej roboty podczas projektowania kamery w G2. Co prawda w drugiej galerii zdjęcie zrobione G2 wyszło trochę zamazane, jednak w pierwszej i ostatniej wygląda to już naprawdę dobrze. Fotografie są należycie doświetlone i dysponują dużą ilością detali, mała jest też ilość szumów.

Niestety G2 nie ma oczywiście szans w starciu z Nokią Lumią 1020, której fotografie mają dużo więcej detali, niż wszystkich innych smartfonów. Dość słabo wypada iPhone 5, który robi mocno zaszumione zdjęcia. Wcale nie lepiej pod tym względem wygląda Galaxy S4, który też generuje sporo szumów.

LG do tej pory raczej nie słynęło z tworzenia smartfonów, wyposażonych w dobre aparaty. Ten koreański producent słynie ze świetnych ekranów, wydajnych podzespołów, przyzwoitego wykonania i niskich cen, ale kamery zawsze były jego słabą stroną. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten negatywny aspekt wraz z G2 zaniknie, a nowy flagowiec LG będzie tak naprawdę pierwszym androidowym LG, którym da się zrobić naprawdę świetne foty.

Źródło: PhoneArena


  • kurde

    Wydaje mi się że na drugiej galerii ostrość jest ustawiona na to coś z tyłu (chyba kamera). Poza tym to zdjęcia są naprawdę dobre. Nie jestem jakimś znawcą, ale widzę że w pomieszczeniu wypadają lepiej niż reszta (oczywiście z Nokią porównania są bez sensu). Ciekawe jak będzie na zewnątrz.