LG G2 – rzut, bialy

LG G2 w benchmarku, niezłe wyniki ale bez szału

Najnowszy flagowy smartfon LG – G2, zaimponował wszystkim pod względem designu i fantastycznej specyfikacji. Pewnie wielu z Was ciekawi, jak Snapdragon 800 umieszczony we wnętrzu tego urządzenia daje sobie radę w benchmarkach? Sprawdźmy to.

LG G2 - rzut, bialy

Benchmarki to raczej słaby wyznacznik możliwości urządzenia. Nierzadko zdarza się, że urządzenie, które w benchmarku osiąga piorunujące wyniki – podczas normalnego, codziennego użytkowania potrafi mocno „zamulać”. Mimo wszystko benchmarki dla całej rzeszy Geeków pozostają jednym z najlepszych wskaźników, czy dany sprzęt ma jakiś potencjał, czy też nie.

Portal Droid-Life, którego redaktorzy już mogą się bawić najnowszym dzieckiem LG, modelem G2 – sprawdzili, jak smartfon radzi sobie w najpopularniejszych benchmarkach, czyli AnTuTu oraz Quadrant. Jak wypadły testy?

LG G2 - Quadrant i AnTuTu

LG G2 – wyniki w Quadrant i AnTuTu

Na powyższych zrzutach ekranu samo możecie zobaczyć, że LG G2 w Quadrancie uzyskał 15633 punkty, natomiast AnTuTu „wyceniło” urządzenie na 27750 punktów. Czy to dużo? Szczególnie dobry wynik pokazał Quadrant – dla porównania Galaxy S4 w wersji ze Snapdragonem 600 uzyskuje tu ok. 12500 punktów. Z AnTuTu też jest nieźle, jednak 27750 punktów wynikiem rewelacyjnym nie jest. S4 w wersji z Exynosem 5 Octa z łatwością zdobywa w tym benchmarku 26300 punktów. Nie do pobicia jest za to zaprezentowany niedawno phablet Sony Xperia Z Ultra, którego Snapdragon 800 wyciska w AnTuTu zawrotne 34760 punktów.

Oczywiście jeszcze raz przypominam, abyście nie przykładali do benchmarkowych wyników zbyt wielkiej wagi. Są one co prawda jakąś informacją na temat wydajności, jednak (jak pokazał ostatnio Samsung), można je bardzo łatwo zmanipulować. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat LG G2, jego ceny, podzespołów – zapraszam do poprzedniego artykułu na jego temat.

Źródło: Droid-Life


  • Helo

    Przeciez wyszlo ze samsung oszukuje w benchmarkach wiec trudno porownywac te wyniki…