LG G3 A – kobieta

LG G3 A – kolejna wersja G3, której najbliżej jest do… G2

LG właśnie zaprezentowało kolejny wariant G3, model LG G3 A. Smartfon jeszcze w tym miesiącu trafi do klientów w Korei Południowej, za pośrednictwem tamtejszego operatora komórkowego – SK Telecom. Czym G3 A różni się od G3 i G3 S (G3 Beat)?

LG G3 A - kobieta

LG G3 A jest tak naprawdę nieco większą i lepiej wyposażoną wersją G3 S. Można powiedzieć, że G3 A jest czymś pomiędzy flagowym G3 a miniaturowym G3 S. Z uwagi jednak na przekątną ekranu, która wynosi 5.2″ i chipset Snapdragon 800 – smartfonowi pod względem specyfikacji najbliżej jest chyba do LG G2, który swoją premierę miał w zeszłym roku.

LG G3 A - front i tył

Jak prezentuje się pełna specyfikacja LG G3 A? W smartfonie zainstalowano wcześniej wspomniany, 5.2″ ekran o rozdizelczości 1080 x 1920 pikseli, 13 MP kamerę główną z laserowym autofokusem (taka sama jak w G3) oraz 2.1 Mpix kamerkę z przodu. Inne parametry obejmują Android 4.4 KitKat, LTE-A, 2 GB RAM, 32 GB pamięci na dane (ze slotem na microSD) oraz 2610 mAh baterię. G3 A ma także Snapdragona 800, składającego się z czterech rdzeni Krait taktowanych zegarem 2.26 GHz.

LG G3 A otrzymał także nową, unikalną funkcjonalność, dzięki której niektórymi funkcjami smartfona możemy sterować za pomocą ruchów naszego nadgarstka. Możemy w tym aspekcie przypisywać najróżniejsze funkcje, np. wyłączanie budzika, kontrolowanie odtwarzacza muzyki itp.

W koreańskich sklepach pojawią się dwie wersje LG G3 A: czarna oraz biała. Niestety nic nie wskazuje na to, aby LG miało zamiar wypuścić G3 A poza granicami Korei.