LG G3 Beat z G3

LG G3 Beat: miniaturowa wersja G3 z 5″ ekranem

Definicja słowa „mini” w świecie smartfonów, to bardzo płynne pojęcie. Jeszcze do niedawna mianem takich urządzeń określano sprzęty, które miały ekrany o przekątnej ok. 4″. Dzisiaj smartfony z segmentu „mini” to już urządzenia 5″. Przykładem takiego dużego „malucha” będzie zapewne LG G3 Beat, który właśnie wyciekł do sieci.

LG G3 Beat z G3

LG G3 Beat obok G3

LG G3 Beat to nic innego, jak wersja mini flagowca LG G3. Jak sami widzicie na zdjęciach, smartfon wygląda jak skurczony G3, z nieco szerszymi ramkami okalającymi wyświetlacz. Niestety oprócz zmniejszenia obudowy i przekątnej ekranu, LG dość znacznie obcięło też specyfikację urządzenia.

LG G3 Beat - specyfikacja

Z powyższej fotografii dowiadujemy się, że LG G3 Beat posiada 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci na dane (z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD), czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz, 8 Mpix kamerę oraz łączność 4G LTE. W kwestii zasilania mamy tu 2540 mAh baterię, a jako system zainstalowano Android 4.4.2 KitKat.

LG G3 Beat po wejściu do sklepów powinien kosztować ok. 400$, czyli jakieś 1200 zł. Sprzęt co prawda nie został jeszcze oficjalnie pokazany, jednak jego debiutu możemy się spodziewać już w połowie lipca.

Czy LG G3 Beat w cenie ok. 1200 zł będzie dobrą ofertą? Według mnie niezbyt. Przecież w tej samej kwocie można już teraz kupić LG G2, który pod względem specyfikacji jest dużo lepszy niż G3 Beat.