LG G3 Beat i LG G3

LG G3 Beat (LG G S) z 5″ ekranem HD i laserowym AF oficjalnie zadebiutował

LG oficjalnie zaprezentowało G3 Beat, czyli swój nowy smartfon ze średniej półki, będący tak naprawdę kolejnym wariantem flagowca LG G3. LG G3 Beat czerpie oczywiście design od swojego większego brata, a jak to wygląda ze specyfikacją?

LG G3 Beat i LG G3

LG G3 Beat posiada 5″ ekran HD (1280 x 720 pikseli), co przekłada się na zagęszczenie pikseli rzędu 294 ppi. LG w tej kwestii dokonało wielkiego cięcia, bo z QHD ekran „spadł” aż o dwa poziomy niżej.

Pod maską G3 Beat znajduje się chipset Snapdragon 400, z czterema rdzeniami Cortex-A7 o taktowaniu 1.2 GHz i grafiką Adreno 305. Jest tu również 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane, czyli całkiem przyzwoite pojemności. Naturalnie pamięć wewnętrzną można rozszerzyć, wkładając do urządzenia kartę microSD.

LG G3 Beat jako kamery używa 8 Mpix sensora z pojedynczym fleszem LED. O ile LG gruntowanie okroiło specyfikację G3 Beat (w stosunku do G3), to został tu za to laserowy autofokus, przyśpieszający „łapanie” ostrości przez obiektyw smartfona. W kwestii modułów łączności, w G3 Beat zawarto Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC oraz A-GPS z Glonass. Nie zapomniano też o 4G LTE i HSPA+.

LG G3 Beat mierzy 137.7 x 69.6 x 10.3 mm i waży 134 gramy. Pod względem oprogramowania, jest w zasadzie tak samo, jak w LG G3, mamy więc Android 4.4.2 KitKat wraz z nakładką LG. Co do baterii, LG zamontowało tu 2540 mAh ogniwo.

LG G3 Beat 18 lipca zadebiutuje na półkach koreańskich sklepów, a następnie pojawi się w innych zakątkach świata (także w Europie). LG nie podało niestety ceny tego sprzętu, bo według producenta – będzie ona uzależniona od danego rynku.

Aktualizacja: Wiemy już, że LG G3 Beat w Europie pojawi się jako LG G3 S. Niemiecki oddział LG ujawnił także, iż smartfon pojawi się u nas w ciągu kilku tygodni i ma kosztować 349€, czyli około 1450 zł. To według mnie bardzo drogo, bo przecież taniej można u nas kupić dużo mocniejszego LG G2.