LG G3 Cat. 6 (LG G3 Prime)

LG G3 Cat. 6 (aka G3 Prime) pojawił się w jednym z koreańskich sklepów

Jeśli wstrzymujesz się z zakupem LG G3, bo czekasz na G3 Prime, to mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Smartfon (pod nazwą LG G3 Cat. 6) pojawił się właśnie w jednym ze sklepów, jednak aby go kupić, będziesz się chyba musiał wybrać do Korei Południowej.

LG G3 Cat. 6 (LG G3 Prime)

Plotek na temat LG G3 Prime jest już całe mrowie. Dzisiaj nareszcie ten smartfon, pod nazwą G3 Cat. 6, pojawił się na banerze promocyjnym jednego z południowokoreańskich sklepów. Tak, jak się mogliśmy domyślać, nowy G3 posiada na pokładzie chipset Snapdragon 805, wspierający najnowszy standard przesyłu danych poprzez sieć LTE, czyli Cat.6 (stąd nazwa tego urządzenia). Jak widzicie, smartfon wygląda zupełnie jak klasyczny G3, którego można już od jakiegoś czasu kupić także w Polsce. Poza chipsetem i nowym standardem przesyłu danych LTE, LG G3 Cat. 6 nie różni się niczym od swojego pierwowzoru. Mamy tu więc m.in. 5.5″ ekran QHD, 13 Mpix kamerę z OIS oraz nowatorski design doprawiony bardzo cienkimi ramkami wokół ekranu.

LG G3 Cat. 6 to naturalnie odpowiedź LG na koreański debiut Samsunga Galaxy S5 LTE-A, który również posiada Snapdragona 805. Jeśli chcielibyście kupić nowego G3, to już teraz możecie się na niego zapisywać w koreańskim sklepie (link w źródle). Niestety cena tego smartfona nie została podana. Mimo wszystko wątpię, aby G3 Cat. 6 kiedykolwiek pojawił się w sklepach poza Koreą Południową. Podejrzewam, iż LG (podobnie jak Samsung) poprzez premierę G3 Cat. 6, chce przetestować nowe rozwiązanie, jakim niewątpliwie jest Snapdragon 805. To już zresztą nie pierwszy raz, kiedy to koreańscy producenci traktują swój rodzimy rynek jak małe poletko doświadczalne. Jeśli już mamy w Europie zobaczyć jakiś sprzęt LG zaopatrzony w Snapdragona 805, to podejrzewam, że będzie nim dopiero phablet G Pro 3.