LG G3 na ziemi

LG G3 – czy urządzenie jest odporne na upadki?

Planujesz kupić smartfon LG G3 ale chcesz się też dowiedzieć, czy jest to urządzenie odporne na upadki? Redaktorzy portalu TechRax postanowili to sprawdzić i… poświęcili swojego G3 dla dobra ogółu. Czy nowy flagowiec LG przeżył drop test?

LG G3 na ziemi

LG G3 w zasadzie na dniach powinien wejść do polskich sklepów (planowana, globalna data wejścia to 27 czerwca). Sporo osób po obejrzeniu tego „testu zderzeniowego” po zakupie G3, chyba od razu powinno pomyśleć nad kupnem jakiegoś dobrego etui ochronnego.

Test został przeprowadzony w dwóch fazach. W pierwszej urządzenie zrzucano z wysokości ramion wprost na dolną krawędź. Jak się okazuje, oprócz kilku wgnieceń na obudowie, smartfonowi nie stało się nic poważniejszego. Ekran pozostał nietknięty a LG G3 działał bez zarzutu.

Niestety drugie zderzenie z betonem, podczas którego LG G3 upadł prosto na ekran, okazało się dla smartfona zabójcze. Tafla szkła pokrywającego matrycę uległa potłuczeniu, ale co gorsza, warstwa dotykowa (pomimo działającego ekranu) zupełnie przestała funkcjonować, więc smartfon stał się bezużyteczny.

Trudno powiedzieć, ile kosztowałaby naprawa warstwy dotykowej w LG G3. W serwisach nie ma jeszcze dostępnych części zamiennych do tego urządzenia. W ciemno można jednak obstawiać, że taka naprawa kosztowałaby kilkaset złotych. Jeśli chcecie uniknąć takiego wydatku, to lepiej po zakupie G3 sprawcie sobie od razu ochronny pokrowiec lub chociaż tzw. bumpera.


 • wiek

  ps. po pierwsze ja bez etui fona nie wynoszę z domu, po drugie pierw kupuje etui zanim kupię fona, po trzecie już miałem „przyjemność” ponosić koszty uszkodzenia fona, wierzcie – szkoda wyłożyć kilka stówek na naprawę, ech

 • wiek

  żadne urządzenie nie jest odporne na upadki gdyż ZAWSZE jest jakieś uszkodzenie większe lub mniejsze, …. niestety :(

  • Noob

   To prawda, a powiem więcej – LG G3 jak na swoje gabaryty wypadł całkiem nieźle, nie to co np. Nexus 5, który rozpada się na kawałki po takim upadku.