LG G3 – 16

LG G3 dostanie Android 5.0 Lollipop przed końcem tego roku (LG G2 też go dostanie)

Według belgijskiego i holenderskiego przedstawicielstwa firmy LG, smartfon LG G3 powinien dostać aktualizację do Androida 5.0 Lollipop jeszcze przed końcem tego roku. Niestety żadne, bardziej konkretne terminy nie zostały jeszcze podane.

LG G3 - 16

Na 100% potwierdzenie tej informacji poczekajmy jednak, aż LG dokładnie określi kiedy i jakie kraje mogą liczyć na Lollipop dla G3. Pewnie większość z posiadaczy nieco starszych smartfonów LG zastanawia się, kiedy ich sprzęty mogą liczyć na nowy soft. Obecnie wiemy jedynie, że wraz z LG G3 swojego Lollipopa otrzyma najprawdopodobniej phablet G Pro 2. Naturalnie możemy się także domyślać, że Android 5.0 Lollipop powędruje m.in. do takich smartfonów, jak LG G3 S, G2 oraz średniaków L90 oraz L70, jednak w tej chwili to tylko domysły.

Interesujące jest też to, w jaki sposób LG będzie chciało zmodyfikować swoją nakładkę na system Optimus UI, w taki sposób, aby pasowała do nowego, androidowego designu UI (Material Design). Wiemy jedynie, że firma zamierza do swojej nakładki dodać nieco więcej funkcji.

Aktualizacja (27.X.2014): Okazuje się, że także LG G2 może liczyć na upgrade do Androida 5.0 Lollipop. Niemiecki oddział LG ponownie potwierdził dzisiaj, że G2 może liczyć na nowy soft już na początku przyszłego roku.