LG G3 – pokrowiec

LG G3: etui już do kupienia w chińskich sklepach

Chociaż LG G3 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, to chińscy sprzedawcy już rozpoczęli sprzedaż etui ochronnego, dedykowanego dla tego smartfona. Skąd producenci tych pokrowców wiedzą, jakie wymiary i jak rozmieszone są poszczególne elementy G3? Tego nie wiadomo. Mimo wszystko możemy skorzystać z wyglądu pokrowców i dowiedzieć się, jakimi złączami będzie dysponować nowy flagowiec LG.

LG G3 - pokrowiec

Jak sami możecie zobaczyć na zdjęciach, wygląd urządzenie pasującego do tych pokrowców znacząco odbiega od tego, co znamy z LG G2. Z tyłu, w miejscu kamery umieszczono otwór, mający kształt krzyża. Idealnie pasuje on do elementów, znanych nam z LG Isai (a to przecież na bazie tego smartfona najprawdopodobniej powstanie LG G3).

LG G3 - pokrowiec od góry

Z tyłu, a dokładnie w dolnej części urządzenia, umieszczono otwór, który jest zapewne przeznaczony na wylot głośnika. Wszystko wskazuje więc na to, że LG G3 nie będzie zaopatrzony w głośniki stereo, tylko w jeden głośnik mono. W porównaniu do Isai, po prawej stronie smartfona nie znajdziemy przycisku Power. Najpewniej, podobnie jak w G2, znajdzie się on w w okolicach obiektywu kamery i przycisków regulacji głośności.

LG G3 case, transparent

Na dolnej krawędzi etui widać trzy otwory – najprawdopodobniej do mikrofonu, wejścia microUSB oraz uchwytu do smyczy. Na górze widać jeszcze jeden otwór, prawdopodobnie do złącza słuchawkowego.

LG G3 - pokrowiec, fioletowy

To nie wszystko, bo chińscy sprzedawcy raczą nas również zdjęciem, przedstawiającym LG G2 wsadzonego w etui od LG G3. Widzimy tutaj, że G2 prawie idealnie pasuje do pokrowca. Widać jedynie niewielką lukę po prawej stronie. Jeśli więc LG faktycznie stworzy smartfon z 5.5″ ekranem, który będzie tylko niewiele większy od 5.2″ G2 – producentowi należeć się będą wielkie ukłony.

LG G2 w pokrowcu od LG G3

LG G2 w pokrowcu od LG G3

Oczywiście jak przystało na chińskich producentów tanich pokrowców, zostaną one udostępnione w całej gamie różnorodnych kolorów.

Przypominam, że premiera LG G3 ma się oficjalnie odbyć w maju. Smartfon swoim designem ma mocno przypominać model LG Isai, a jego specyfikacja będzie obejmować 5.5″ ekran QHD, Snapdragon 801 z 4-rdzeniami o taktowaniu 2.5 GHz, 2 GB RAM-u, 32 GB pamięci na dane, Android 4.4 KitKat (wraz z nową nakładką Optimus UI), 3000 mAh baterię, slot na microSD, 16 MP kamerę oraz czytnik linii papilarnych. Jego obudowa ma posiadać certyfikat IPx7, będzie więc wodoszczelna.

Jak więc widzicie, jest na co czekać. Jeśli specyfikacja się potwierdzi, LG G3 według mnie z powodzeniem zasłuży na miano pogromcy Galaxy S5.