LG G3 – pod klapką

LG G3 jednak nie będzie wodoszczelny?

Nieoficjalnych zdjęć, przecieków i plotek na temat LG G3, jest już cała masa. Kilka dni temu mogliśmy nawet zobaczyć praktycznie pełną specyfikację tego smartfona, która została ujawniona na jednej z „tajnych” prezentacji tego urządzenia. Tym jednak razem mamy okazję zobaczyć, co znajduje się pod tylną pokrywą G3 – i niestety wiele wskazuje na to, że nie jest to smartfon wodoszczelny.

LG G3 - pod klapką

Sporo wczesnych doniesień na temat LG G3 mówiło, że będzie to (podobnie jak Galaxy S5) smartfon wodoszczelny. Według mnie tak jednak nie będzie. Dlaczego tak myślę? Praktycznie wszystkie, wodoszczelne smartfony, posiadają w miejscu przylegania uszczelki – wygładzoną „ścieżkę” plastiku. Uszczelka, umieszczona na tylej pokrywie takiego sprzętu, w zetknięciu ze specjalnie zaprojektowanym do jej kształtu, wygładzonym miejscem – gwarantuje wodoszczelność. Jak widzicie na powyższym zdjęciu, LG G3 nie posiada takiego elementu, dlatego wątpię, aby było to urządzenie wodoodporne. Dla porównania możecie zobaczyć poniżej, jak wygląda wnętrze Galaxy S5 i dobrze tam widoczne, wyprofilowane miejsce na uszczelkę.

Samsung Galaxy S5 - pod klapką

Wnętrze LG G3, które tu widzicie – pochodzi z wersji oznaczonej kodem D855, przeznaczonej najprawdopodobniej na rynek europejski. Widzimy na nim, że smartfon będzie mieć 3000 mAh, wymienną baterię oraz slot na kartę microSD. Jestem bardzo ciekaw, jak to będzie z żywotnością akumulatora w G3. Pamiętajmy, że w stosunku do modelu LG G2 – ogniwo nie zmieniło swojej pojemności, a rozdzielczość ekranu urosła do QHD, natomiast chipset to mocniejszy Snapdragon 801. Wszystko wskazuje więc na to, że LG G3 podziała na jednym ładowaniu krócej, niż LG G2.

Z osądami poczekajmy jednak do wtorku, czyli dnia prezentacji G3. Wtedy też wszelkie jego parametry techniczne zostaną oficjalnie potwierdzone.