LG g3 – biały i czarny, tyły

LG G3 jednak z metalową obudową?

@evleaks na swoim twitterowym profilu ujawnił kolejne zdjęcia, które podobno przedstawiają LG G3 (a raczej jego fragmenty). Jeśli fotografie są prawdziwe, to mamy potwierdzenie, że LG G3 faktycznie będzie wyposażony w metalową, tylną pokrywę.

LG G3 - metalowa obudowa

Jak widać na powyższej fotografii, tył obudowy LG G3 został wykonany ze szczotkowanego metalu. Raczej nie ma tu mowy o żadnej pomyłce, bo naprawdę wątpię, aby LG udało się stworzyć tworzywo sztuczne, które teksturą i wyglądem tak bardzo by przypomniało metal.

Czy to dobrze, że LG G3 będzie zrobiony z metalu? Według mnie świetnie. @evleaks również chwali takie posunięcie LG i ma nadzieję, że „magnes na odciski palców” znany z LG G2 – w końcu się skończy. Powyższe zdjęcie kłóci się jednak trochę z poprzednim przeciekiem, na którym widzieliśmy białego LG G3, który raczej nie miał metalowej pokrywki na baterię, tylko plastikową. Z drugiej strony, LG na swoim zaproszeniu na 27 maja (to właśnie wtedy ma zostać oficjalnie pokazany G3), użyło jako tła właśnie szczotkowanego metalu. Zbieg okoliczności?

To jednak nie koniec, bo @evleaks pokazał także drugie zdjęcie, na którym widać to, co znajduje się pod tylną pokrywą LG G3. Widzimy tu nie tylko baterię i slot na kartę microSIM, ale także fragment przycisku power oraz klawisz ściszania.

LG G3 - wnętrze

Naturalnie fotografia potwierdza także poprzednie plotki, według których LG G3 będzie mieć wymienną baterię. Niestety na zdjęciu nie widać wejścia na kartę microSD. Przypominam, że LG G3 ma być zaopatrzony w 5.5″ ekran QHD, Snapdragona 801, 3GB RAM-u oraz 3000 mAh baterię. Mam tylko nadzieję, że do 27 maja pojawi się jeszcze więcej przecieków, które dokładnie ujawnią nam ten nowy supersmartfon LG.

Aktualizacja (11.V.2014): Do 27 maja, czyli dnia prezentacji G3 jeszcze trochę pozostało, jednak my już teraz możemy kolejny raz zobaczyć zdjęcie tego sprzętu. Tym razem w sieci pojawiła się fotografia, pokazująca biały i czarny wariant LG G3.

LG g3 - biały i czarny, tyły

Niestety zdjęcie nie pozwala nam rozstrzygnąć, czy sprzęt faktycznie ma metalowy tył. Mimo wszystko osoba, która fotografię nadesłała, podała kilka ciekawych informacji na temat G3. Dowiadujemy się od niej, że smartfon ma być jeszcze mniejszy, niż LG Isai FL, który dosłownie parę dni temu zadebiutował w Japonii. Zarówno jego długość, szerokość, jak i grubość – są podobno mniejsze, niż te w Isai FL. Informator potwierdził także, że sprzęt ma 5.5″ ekran, a tylna pokrywa na baterię jest zdejmowana.

Aktualizacja (13.V.2014): LG udostępniło już nawet oficjalny zwiastun LG G3, który możecie oglądać poniżej.

Co na nim widać? Mamy tu m.in. potwierdzenie faktu, że G3 będzie zaopatrzony w optyczną stabilizację obrazu. Poza tym LG zachwala obudowę urządzenia, która wydaje się być faktycznie wykonana ze szczotkowanego metalu. Z drugiej jednak strony, może to być plastik, stylizowany na metal.

Na filmie widać również, jak cienkie ramki wokół ekranu ma ten smartfon. Interesujący jest także tył sprzętu, a konkretnie jego przyciski do regulacji głośności, które mają chropowatą teksturę.