LG G3 Cat.6

LG G3 LTE-A (G3 Prime) ze Snapdragonem 805 oficjalnie zadebiutował

Oplotkowywany od dłuższego czasu smartfon LG G3 Prime, w końcu oficjalnie zadebiutował. Koreańczycy począwszy od 25 lipca będą mogli u siebie kupić nowy smartfon – LG G3 LTE-A (G3 Cat.6). Czym to urządzenie różni się od sprzedawanego m.in. w naszym kraju LG G3?

LG G3 Cat.6

Różnica jest w zasadzie tylko jedna – chipset. O ile w standardowym G3 zamontowano Snapdragona 801, o tyle w G3 Cat.6 mieści się Snapdragon 805, wraz z układem graficznym Adreno 420. Ilość RAM wynosi tutaj 3 GB, czyli tyle, ile w mocniejszym wariancie G3.

Naturalnie obecność Snapdragona 805 (i jego modułu Qualcomm Gobi 9×35) powoduje, że LG G3 LTE-A może korzystać z łączności LTE w standardzie Cat. 6. Dzięki niemu możemy poprzez sieć komórkową pobierać dane, z prędkością aż 225 Mbps. Naturalnie takie prędkości przesyłu, o ile są możliwe na terenie Korei Południowej, o tyle u nas w ogóle nie miałyby sensu. Po pierwsze nasi rodzimi operatorzy dopiero co wdrażają standardowe LTE, a po drugie przy dostępnych w ich ofertach pakietach internetowych transfer danych 225 Mbps pochłonął by je w kilka sekund.

LG G3 LTE-A będzie w Korei konkurować z dostępnym już od jakiegoś czasu Samsungiem Galaxy S5 LTE-A. Czy G3 Cat.6 ma szansę na międzynarodowy debiut? Bardzo w to wątpię i myślę, że urządzenie będzie dostępne wyłącznie na terenie Korei. Jak najbardziej – smartfon powinien wkrótce pojawić się także i w europejskich sklepach.


 • http://smartfan.pl/ Noob

  W takim razie mam nadzieję, że faktycznie do nas zawita – i to nie za pół roku, ale góra miesiąc, dwa. LG G3 w sumie brakuje chyba tylko Snapdragona 805. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 • Gonzo

  jak dostepne tylko w korei południowej skoro czytalem na zagranicznym portalu jakimś ze ma byc dostepny w ameryce polnocnej i europie tez. Dobrze by bylo gdyby autor opieral sie troche na danych potwierdzonych a nie domyslach. Grecki oddzial operatora komorkowego potwierdzil ze ta wersja ma byc dostepna za jakies 3-4 miesiace w europie.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   A możesz podać źródło tych informacji?

   • Gonzo

    wrzucilem dwa posty pod tym i gdzie one sa? wczoraj wrzucalem…jeden ze zrodlem a drugi z linkem do aukcji na ebayu do niego

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Każdy komentarz z linkiem muszę zaakceptować, inaczej się nie pojawi – a dopiero dzisiaj miałem na to czas. Wszystkie posty już są :)