LG G3 – prezentacja

LG G3 – pełna specyfikacja ujawniona przed premierą

Stało się – LG nie utrzymało tajemnicy dotyczącej ich nowego, flagowego smartfona, modelu LG G3. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia, prezentujące slajdy, na których widać całą specyfikację tego smartfona.

LG G3 - prezentacja

Nie wiem teraz, po co LG zwleka z prezentacją, skoro na temat tego smartfona wiemy w tej chwili praktycznie wszystko. Według danych zawartych na slajdach, LG G3 posiada 5.5″ ekran QHD IPS, chipset Snapdragon 801 (osoby, które liczyły na 805 pewnie się zawiodły) i 3 GB RAM-u. Smartfon ma na pokładzie system Android 4.4 KitKat, 13 MP kamerę z optyczną stabilizacją obrazu OIS+ (prawdopodobnie tą samą, co G Pro 2) oraz 2.1 MP kamerkę przednią.

W kwestii łączności znalazło się tu LTE-Advanced, USB 2.0, Bluetooth 4.0 oraz NFC. Specyfikacja nie wspomina niczego na temat GPS i GLONASS, jedna obsługa geolokalizacji jest zapewne w standardzie.

Jako pamięć wewnętrzną mamy tu 32 GB, jednak zdjęcia nie ujawniają niczego na temat slotu na kartę microSD. Pamiętajmy jednak, że prezentacja dotyczy modelu LG-F400S/K/L, czyli produkowanego na potrzeby Korei. Wariant międzynarodowy może się więc od niego różnić.

Poznaliśmy też w końcu wymiary LG G3, które z poprzednimi domysłami mają niestety niewiele wspólnego. G3 mierzy 146.3 x 74.6 x 8.9 mm. Oznacza to, że smartfon pod względem gabarytów jest prawie taki sam, jak Xperia Z2 (nie licząc grubości).

Kolejny slajd to porównanie ekranu w LG G3, do ekranu Galaxy S5. LG chwali się na nim, że G3 ma prawdziwą matrycę RGB, której zagęszczenie pikseli wynosi aż 538 ppi.

LG G3 - ekran, prezentacja

Na kolejnym zdjęciu widzimy slajd, który reklamuje 1 W głośnik, zamontowany w G3. Wygląda więc na to, że LG G3 będzie mieć naprawdę mocarny głośniczek zewnętrzny.

LG G3 - głośnik, prezentacja

Dalej mamy dwa slajdy, zachwalające kamerę LG G3. Na pierwszym koreański producent pokazuje nową, innowacyjną metodę wykonywania fotografii. Aby uruchomić migawkę wystarczy, że ściśniemy smartfon.

LG G3 -kamera, ściskanie, prezentacja

Ostatni slajd jest bardzo interesujący ze względu na to, że ujawnia funkcję tajemniczego „sensora”, umieszczonego na lewo od obiektywu kamery. Według tekstu umieszczonego na planszy, dzięki niemu autofokus będzie jeszcze szybszy i bez efektu „drżenia”. Oznacza to, że tajemniczy obiekt faktycznie służy jako wspomaganie autofokusu.

LG G3 - wspomaganie fokusa, prezentacja

To w tej chwili wszystko, czym dysponujemy. Jak więc widzicie, praktycznie wszystkie detale dotyczące LG G3 zostały ujawnione. Prezentacja tego smartfona, która odbędzie się za 6 dni – to już tylko formalność.


 • Łukasz

  Tak przeglądam internet i dużo się pisze o baterii LG G3, ale czy już nikt nie pamięta że koreańska wersja LG G2 ma baterie 2610 mAh a europejska 3000 mAh. Wersja koreańska ma baterie wyjmowaną i ta wersja LG G3 zaprezentowana w Korei też ma baterie wyjmowaną ale o pojemności 3000 mAh. Tak więc śmiem sądzić, że tym razem będzie podobnie. Obstawiam, że europejska wersja LG G3 dostanie baterie wbudowaną rzędu 3200 – 3400 mAh. Wykorzystując technologię baterii schodkowej przy tych gabarytach jest to możliwe.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Też chciałbym, żeby tak było, ale…: http://smartfan.pl/lg-g3-jednak-nie-bedzie-wodoszczelny/

   • Łukasz

    Wygląda mi to na wariant międzynarodowy, hmm nie wiem czy się cieszyć czy nie. Fakt, że model G3 posiada tą samą pojemność baterii co G2 nie znaczy, że w ogólnym rozrachunku wypadnie gorzej od poprzednika. Nie wiemy jak wygląda optymalizacja, nie wiemy też jak energochłonny jest wyświetlacz w porównaniu do poprzednika. Trudno mi uwierzyć w to, że LG na tym polu cofnie się o krok do tyłu. Zobaczymy.

    • http://smartfan.pl/ Noob

     Jedyna nadzieja w optymalizacji i niskiej prądożerności ekranu. Z drugiej strony, więcej pikseli do wyświetlenia, przez co potrzebna jest większa moc obliczeniowa… Ehh, zobaczymy jak to będzie, może LG faktycznie zdziałało cuda.

     • Łukasz

      Dokładnie. Prawdopodobnie obecność slotu na kartę powoduje, że LG nie zastosowało baterii schodkowej jak w LG G2 więc „tylko” te 3000 mAh. Miejmy nadzieję, że to wystarczy. Coś za coś.