LG G3 – 6

LG G3 – pierwsze testy baterii już trafiły do sieci, czego można się spodziewać po G3?

LG G3 to w tej chwili jeden z najciekawszych (o ile nie najciekawszy), oficjalnie zaprezentowany smartfon. Już na początku lipca powinien on pojawić się w polskich sklepach. Niestety pewnie wielu potencjalnych kupujących zastanawia się, jak ekran QHD wpływa na żywotność baterii tego urządzenia, która przecież w porównaniu do G2 – ma taką samą pojemność.

LG G3 - 6

W tej chwili udało mi się znaleźć w sieci dwa testy baterii LG G3 – jeden na portalu PhoneArena, a drugi na GSMArena. Nie da się ukryć, że LG musiało się nieźle nagimnastykować, aby usprawnić żywotność baterii. Ekran QHD konsumuje przecież dużo więcej energii, niż standardowa matryca Full HD. Dla przykładu matryca LTPS w G3 dynamicznie dostosowuje takie wartości, jak ilość wyświetlanych klatek na sekundę podczas pokazywania statycznego obrazu.

Jak wypadły testy? Według PhoneArena LG G3 jest nowym królem, który zdetronizował Galaxy S5. Redaktorzy portalu zmierzyli żywotność akumulatora za pomocą specjalnego skryptu, symulującego normalne użytkowanie smartfona. Według testu G3 na jednym ładowaniu działa 8 godzin i 50 minut, podczas gdy Galaxy S5 w takim samym teście uzyskał rezultat 8 godzin i 20 minut. Inne, flagowe smartfony, jak np. Sony Xperia Z2 oraz HTC One (M8) uzyskały odpowiednio 8 h 10 min oraz 7 h 12 min. Poprzednik G3, model LG G2 nie ma się niestety czym popisać, bo jego rezultat to zaledwie 5 h 2 min.

Ciekawie wygląda też czas ładowania LG G3, którego całkowicie rozładowany akumulator podpięty pod ładowarkę z zestawu, ładuje się 120 minut. Dla porównania smartfonowi Galaxy S5 pełne ładowanie zajmuje 122 minuty, HTC One (M8) 207 minut, natomiast Xperii Z2 aż 212 minut.

Jeśli chodzi o test przeprowadzony przez GSMArena, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Ten portal testuje baterię nieco odmiennie, codziennie obciążając smartfon po 1 godzinie rozmów, przeglądania internetu oraz oglądania wideo. Przy takim użytkowaniu LG G3 wytrzymuje 69 godzin, czyli prawie 3 doby. Dla porównania Samsung Galaxy S5 w takim samym teście uzyskał wynik 72 godzin, czyli nieco lepszy. Królem jest tu za to Xperia Z2, która wytrzymała aż 89 godzin.

Jak więc widzicie, rozbieżności są spore, szczególnie w kwestii Xperii Z2. Mimo wszystko po LG G3 możemy się spodziewać podobnej żywotności baterii, jak w Galaxy S5, co jest według mnie bardzo dobrym rezultatem. Pomyślcie tylko, ile G3 mógłby wytrzymać na jednym ładowaniu, gdyby zamiast QHD, miał matrycę Full HD…


  • Edi

    Można się spodziewac że będzie lepiej niż w LG G2 i pierwsze testy jak widać to powtierdzają, ja czekam jak będzie w Polsce.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Tak, jest lepiej niż w G2, a to duży postęp, bo G2 przecież miał już świetną baterię. Ja tez czekam, aż to cudo pojawi się u nas, żeby móc je zobaczyć na własne oczy.