LG G3 – 13

LG G3: pierwsze zdjęcia wykonane tym smartfonem (w porównaniu do Galaxy S5, One M8, Note 3 oraz iPhone 5S)

Premiera LG G3 już za nami, więc z oficjalnej strony wiemy już o tym smartfonie w zasadzie wszystko. Jedną z głównych cech tego urządzenia, jest oczywiście jego 5.5″ ekran QHD. Wiem jednak, że dla wielu osób oprócz ekranu, równie ważny (lub nawet ważniejszy) jest też aparat. Jak kamerka G3 wypada w porównaniu do Galaxy S5, One M8, Note 3 oraz iPhone 5S?

LG G3 - 13

Zdjęcia, które możecie tu oglądać, zostały wykonane przez redaktorów portalu PhoneArena, zaraz po prezentacji LG G3, kiedy to koreański producent wystawił swój nowy smartfon do „macania”.

Jak sami możecie zauważyć, fotografie wykonane za pomocą G3, prezentują się naprawdę dobrze. Mimo wszystko, jeśli do porównywanych tu sprzętów dołożylibyśmy LG G2, mogłoby się okazać, że zdjęcia z tych dwóch smartfonów wychodzą dość podobnie.

Oczywiście pamiętajmy, że kamera w LG G3 posiada ulepszoną optyczną stabilizację obrazu OIS+ oraz laserowy autofokus, które to znacząco pomagają w robieniu zdjęć (szczególnie w nieco gorszych warunkach oświetleniowych).

Z informacji, jakie mam w tej chwili mogę śmiało przypuszczać, że (nie licząc laserowego autofokusa) kamera w LG G3 jest taka sama, jak ta w LG G Pro 2.

A jak LG G3 wypada w porównaniu do Galaxy S5, Note 3, One M8 oraz iPhone 5S? Według mnie bardzo przyzwoicie. Zarówno odwzorowanie kolorów, poziom szumów, detali oraz ostrość, stoją na naprawdę wysokim poziomie. Już na pierwszy rzut oka widać, że G3 pod względem aparatu góruje nad swoim największym rywalem, S5 (który swoją drogą tworzy niezbyt ostre fotografie).

LG G3 spokojnie może rywalizować także z całą resztą, porównywanych tutaj smartfonów. Jeśli macie swoje własne spostrzeżenia na temat kamery G3, koniecznie dajcie o nich znać w komentarzu.

Przypominam, że LG G3 w polskich sklepach powinien pojawić się w czerwcu (raczej w drugiej połowie). Nie wiemy jednak, jaka wersja będzie dostępna w naszym kraju – czy ta z 16 GB pamięci i 2 GB RAM-u, czy 32 GB i 3 GB RAM. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że LG wypuści obydwa warianty, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Martwi mnie jednak, że na stronie polskiego oddziału LG podano tylko specyfikację gorszego modelu, z 16 GB i 2 GB RAM. Czyżby więc w Polsce miał się pojawić jedynie ta zubożona wersja? Mam nadzieję, że nie…

Aktualizacja: Wiele na temat dostępności LG G3 w Polsce się wyjaśniło. Jeśli jesteście zainteresowani tym sprzętem, zapraszam do lektury innego artykułu na jego temat, znajdującego się TUTAJ (treść dotycząca dostępności znajduje się na samym dole tekstu).