LG G3 – screenshot

LG G3: pierwsze zrzuty ekranu ukazują wygląd UI

LG G3 to smartfon, który w różnego rodzaju plotkach zaczyna przewijać się coraz częściej. Dzisiaj portal GSMArena pozyskał zrzuty ekranu, które (według osoby, która je nadesłała) pochodzą z niezaprezentowanego jeszcze G3.

LG G3 - screenshot

Naturalnie nie mamy gwarancji, że niniejsze zrzuty faktycznie pochodzą z LG G3. Jeśli jednak faktycznie są prawdziwe, to potwierdzają rozdzielczość wyświetlacza tego sprzętu. Wszystkie nadesłane do GSMArena screenshoty miały rozdzielczość QHD (2560 x 1440 pikseli). Wiele poprzednich doniesień na temat G3 wspominało właśnie o takiej rozdzielczości ekranu.

LG G3 - screenshot 4

Jak prezentuje się nowa nakładka na OS? Na jednym ze zrzutów widzimy anglojęzyczny napis „Możesz zabrać ze sobą parasol, ponieważ tego popołudnia spodziewany jest deszcz„. Ten tekst to podobno wynik działania specjalnej funkcji nowego Optimus UI, która analizuje prognozę pogody, kojarzy ją z naszymi zwyczajami (kiedy np. wychodzimy do pracy), a w rezultacie daje nam stosowną poradę, w postaci np. wcześniej wspomnianego tekstu.

LG G3 - screenshot 3

Jeśli chodzi o design nowej nakładki LG, to trzeba przyznać, że jest bardzo płaska i prosta. Jeśli LG G3 zostanie faktycznie wyposażone w Optimus UI o takim wyglądzie, będzie to oznaczać, że LG pójdzie w zupełnie inną stronę, niż reszta producentów. Obecnie obserwujemy trend, w ramach którego firmy tworzące smartfony – upychają nakładki różnego rodzaju mniej lub bardziej zbędnymi funkcjonalnościami. Również design jest często przeładowany trójwymiarowymi ikonami i dziesiątkami animacjami.


LG G3 - screenshot 2

W nowej nakładce LG wszystko wydaje się być bardzo proste. Okrągłe ikony (podobne do tych z najnowszego, samsungowego TouchWiz) mają przyjemny i schludny wygląd. Muszę zgodzić się jednak z opinią redaktorów GSMArena, którzy twierdzą, że rozwijany pasek powiadomień jest trochę przeładowany. Mam nadzieję, że będzie go można nieco odchudzić i ustawić według własnych upodobań.

Przypominam, że najnowsza, niepotwierdzona jeszcze specyfikacja LG G3, ma obejmować czterordzeniowy, 2.5 GHz chip Snapdragon 801, 5.5″ ekran LCD IPS QHD, 2 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD), 3000 mAh baterię, 16 MP kamerę, czytnik linii papilarnych, system Android 4.4 KitKat oraz certyfikat IPx7 (świadczący o wodoszczelności smartfona). Co do designu LG G3, ma on być zbliżony do LG Isai, który pojawiał się ostatnio w kilku przeciekach.