LG G3

LG G3 po raz pierwszy uchwycony na zdjęciu

W tym roku prezentacje flagowych, supermocnych smartfonów jeszcze się nie skończyły. W chwili obecnej najbliższą premierą, która nas czeka – jest premiera LG G3. Na temat urządzenia krąży po sieci coraz więcej plotek, jednak dopiero dzisiaj możemy zobaczyć, jak ma wyglądać tył tego smartfona.

LG G3

Na fotografii ujawnionej przez portal GSMArena co prawda nie widzimy frontu LG G3 (który chyba najbardziej nas interesuje), a jego tył. Niestety fotografia jest fatalnej jakości, jednak ujawnia, że design G3 będzie dość mocno zbliżony do tego, który znaliśmy z LG G2. Mimo wszystko przyciski (w porównaniu do G2) zostały dość mocno przeprojektowane.

Oprócz standardowych elementów, jak obiektyw kamery, flesz LED, przyciski regulacji głośności oraz włącznika, po lewej stronie widać także obiekt, którego w LG G2 nie było. Możemy się jedynie domyślać, że może to być np. pulsometr (podobny do tego z Galaxy S5) lub jakiś inny czujnik. Całkiem możliwe też, że w przycisku włączania LG zamontowało czytnik linii papilarnych.

Rozmieszczenie przycisków i sensorów z tyłu obudowy doskonale pasuje do pokrowców, które udało mi się ujawnić kilka dni temu. Wygląda więc na to, że dzisiejszy przeciek jest jak najbardziej wiarygodny.

To jednak nie wszystko, co ujawnia powyższa fotografia. Na kartce papieru, na której umieszczono LG G3 widnieje częściowa specyfikacja tego sprzęt. Widzimy tam, że smartfon ma być wyposażony w ulepszoną, optyczną stabilizację obrazu (OIS+), 16 lub 32 GB pamięci na dane oraz 2 GB lub 3 GB pamięci RAM (w kwestii RAM nie wiadomo, czy LG wypuści dwa, różne warianty, czy może producent jeszcze nie zdecydował, czy w sklepach pojawi się LG G3 z 3 GB czy 2 GB RAM-u).