LG G3 – pod wodą

LG G3 przeżył pod wodą dwie godziny

Czy LG G3 jest smartfonem wodoodpornym? Według oficjalnej specyfikacji producenta, z całą pewnością nie. Ten sprzęt nie został opatrzony certyfikatem IP, więc nie można tu mówić o wodoszczelności. A jednak jeden z posiadaczy tego sprzętu postanowił przetestować, jak G3 poradzi sobie z wodą…

LG G3 - pod wodą

Na nagraniu wideo, które zaraz zobaczycie widać LG G3, z powodzeniem wytrzymującego kąpiele w wodzie. Autor filmu pokazuje nawet, że zostawił smartfon zanurzony w wodzie na całe 2 godziny. Naturalnie po wyciągnięciu z wody – LG G3 nadal działał bez najmniejszych problemów. Zresztą, zobaczcie sami.

Oczywiście pamiętajcie, aby nie próbować zanurzać swojego G3 w wodzie. Może się to skończyć dla waszego smartfona tragicznie, a naprawa gwarancyjna niestety nie obejmuje zalania urządzenia. Nie możemy też mieć pewności, czy powyższy film nie został w jakikolwiek sposób sfałszowany – widzieliśmy już przecież specjalne powłoki na podzespoły urządzeń elektronicznych, które zapewniały im na jakiś czas wodoodporność.

Mimo wszystko jeśli film jest autentyczny a do jego nagrania użyto zwykłego, niezmodyfikowanego w żaden sposób LG G3, to dobrze mieć świadomość, że G3 upuszczony do wody – nie powinien się od razu zepsuć. Jeśli komuś z Was przydarzy się taki wypadek, niech koniecznie napisze w komentarzu, czy G3 faktycznie to przeżył, czy może jednak uległ uszkodzeniu. Sam jestem ciekaw jak to wygląda, jednak zanurzania smartfona wartego 2000 zł raczej bym się nie podjął.