LG G3 Stylus

LG G3 Stylus – phablet z 5.5″ ekranem i rysikiem oficjalnie zadebiutował

LG jeszcze przed targami IFA 2014 postanowiło zaprezentować swój nowy phablet, model LG G3 Stylus. Jak się możecie domyślać G3 Stylus jest jedną z „mutacji” LG G3, która dodatkowo została zaopatrzona w rysik. Jak prezentuje się specyfikacja tego urządzenia?

LG G3 Stylus

Nie wiem jak wy, ale ja myślałem, że G3 Stylus będzie tak naprawdę dokładną kopią G3, ale dodatkowo wyposażoną w rysik. Niestety jest inaczej, bo 5.5″ ekran tego urządzenia ma zaledwie rozdzielczość qHD (960 x 540 pikseli). Tak naprawdę oprócz nazwy  G3 Stylus z G3 ma niewiele wspólnego, bo jego specyfikacja została dość znacznie uszczuplona.

We wnętrzu tego phabletu znajdziemy zaledwie 1 GB RAM, 8 GB pamięci na dane (ze slotem na microSD), 3000 mAh baterię, 1.3 GHz czterordzeniowy CPU (niestety nie wiadomo na jakim chipsecie), 13 Mpix i 1.3 Mpix kamery oraz system Android 4.4.2 KitKat (wraz z nakładką UX).

LG G3 Stylus mierzy 149.3 x 75.9 x 10.2 mm i waży 163 gramy. Oczywiście rysik, który jest częścią składową tego urządzenia został doposażony w rożnego rodzaju „programowe ficzery”‚, pomagające wykorzystywać jego możliwości. G3 Stylus zostanie dokładniej zaprezentowany podczas IFA 2014. Wątpię jednak, aby G3 Stylus kiedykolwiek zawitał do Polski. W swojej oficjalnej zapowiedzi LG nie wspomniało, że ma zamiar wprowadzić ten phablet na rynek europejski. Głównymi rynkami zbytu dla G3 Stylus ma być Azja, Afryka, Rosja oraz Ameryka Południowa. Z ostatecznym rozstrzygnięciem tej sprawy wstrzymajmy się jednak do IFa 2014, które zaczyna się na początku września.