LG G3 – 4

LG G3 w Korei sprzedaje się lepiej niż Galaxy S5

Koreański smartfon LG G3, który jeszcze przed premierą został okrzyknięty urządzeniem przełomowym i bardzo udanym – najwyraźniej realnie potwierdza swoją dominującą pozycję wśród konkurencji. W Korei Południowej, gdzie rodzimym rynku LG – firma sprzedaje trzy razy więcej G3 niż Samsung Galaxy S5.

LG G3 - 4

LG G3 w Korei jest dostępny od zaledwie kilku dni, jednak już teraz bije na swoim rodzimym rynku rekordy. Sprzedawcy zgłaszają, że LG G3 i Galaxy S5 sprzedają się obecnie w stosunku 3:1. Od początku czerwca Samsung codziennie sprzedaje w Korei od 7,000 do 8,000 Galaxy S5, podczas gdy LG sprzedaje od 25,000 do 30,000 smartfonów G3.

A jak wam podoba się LG G3? Czy ten smartfon, który ma się w Polsce pojawić na początku lipca, w cenie wynoszącej około 2500 zł, odniesie sukces? Według mnie G3 może u nas, podobnie jak w Korei – zrobić niezłą furorę. Trzeba przyznać, że LG bardzo mocno się postarało podczas jego projektowania, bo cienkie ramki i ogromny ekran, przy stosunkowo niewielkiej obudowie – robią wielkie wrażenie.

Osobiście wolałbym jednak, aby LG nie dawało tu ekranu QHD, bo to już w moim odczuciu przesada. Tym bardziej, że firma musiała się ogromnie wysilić, aby wycisnąć z baterii wszystkie soki. Pierwsze testy LG G3, które czytałem już w sieci wskazują, że ekran zjada bardzo duże ilości energii. Dla mnie LG G3 z ekranem 1080p, byłby prawdziwą bestią.

Aktualizacja: Przez zaledwie 5 dni sprzedaży, LG udało się sprzedać w Korei aż 100,000 smartfonów LG G3. To świetny wynik. Dla porównania rok temu, po debiucie LG G2 – koreański producent przez pierwsze 5 dni sprzedał 10,000 tych urządzeń.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Z pewnością nie kupię G3 i S5 , wolę smartfon z WP8.1 lub Android od Google

 • wiek

  a może LG by popracowało nad szybko ładującą się baterią np. w 10min, bez jej powiększania, a nie kombinowania z ekranami które i tak są już genialne. To (bateria) by zagwarantowało im popularność i szok dla reszty producentów. Lg tu masz pole do popisu, a nie ekrany!!!

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Dla mnie LG G3 byłby idealny, gdyby zamiast QHD miał Full HD (i najlepiej Snapdragona 805, ale to inna bajka). Faktycznie, szkoda baterii na QHD.

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Ja bym wolał aby wróciły przyciski na boki obudowy a nie masakra z jog na plecach .
    Wolę się drapać z boku niż po plecach :)

 • Łukasz

  ” Pierwsze testy LG G3, które czytałem już w sieci wskazują, że ekran zjada bardzo duże ilości energii.”

  I ten fakt to może być gwóżdż do trumny dla LG G3. Wyniki sprzedaży może i będą dobre, ale co będzie jak się faktycznie okaże, że bateria kuleje? Jak szybko ludzie kupili tak szybką będą sprzedawać? Dla mnie osobiście kwestia baterii jest niezwykle istotna…bo wolę mieć zakładamy wyświetlacz FHD tak jak w G2 a nie zostać z pustą baterią na środku ulicy:):) i wypasionym ekranem QHD. Do samego sprzętu nic nie mam, natomiast czekam na kolejne testy…zobaczymy jak to będzie. Wstępnie nie wygląda to obiecująco…